پزشكیان:

اذن رهبر انقلاب، كشور را از بحران خلاء بودجه نجات داد

اذن رهبر انقلاب، كشور را از بحران خلاء بودجه نجات داد به گزارش آنی بازار نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكید براینكه اذن رهبر انقلاب، كشور را از بحران خلاء بودجه نجات داد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تایید كردند كه بودجه بر طبق اصل 85 قانون اساسی تصویب شود تا كشور بدون بودجه نماند.


به گزارش روز چهارشنبه خانه ملت، «مسعود پزشكیان» با اشاره به اذن رهبر معظم انقلاب برای ارسال مصوبه كمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ به شورای نگهبان اضافه كرد: نمایندگان هفته گذشته در جلسات علنی مجلس حضور یافتند، اما حال برخی مساعد نبود و بعد از انجام تست كرونا از بین ۳۰ نفر جواب ۵ نفر مثبت اعلام گردید كه این آمار ممكنست در بین ۲۹۰ نفر افزایش یابد.
نایب رئیس مجلس با اشاره به اینكه برگزاری جلسات علنی جهت بررسی بودجه و دیدارهای مردمی نمایندگان می تواند كرونا را در تمام نقاط كشور گسترش دهد، اضافه كرد: رئیس مجلس شورای اسلامی باتوجه به این شرایط از مقام معظم رهبری درخواست نمود كه بودجه سال ۹۹ بررسی شده توسط كمیسیون تلفیق، بر طبق اصل ۸۵ قانون اساسی تصویب و به شورای نگهبان ارسال شود تا كشور بدون بودجه نماند.
پزشكیان افزود: مقام معظم رهبری نیز در پاسخ به نامه رئیس مجلس تایید كردند كه بودجه بر طبق اصل ۸۵ قانون اساسی تصویب شود همین طور اجازه فرمودند كه وزارت جهاد كشاورزی تا زمانی كه نمایندگان درگیر با كرونا، درمان شوند و جلوی گسترش این ویروس گرفته شود با سرپرست به فعالیت خود ادامه دهد.
وی با تاكید بر اینكه باید رفت و آمدها در تمام نقاط كشور محدود شود تا بتوان ویروس كرونا را كنترل كرد، اضافه كرد: همزمان با محدودیت رفت و آمد مردم، افراد درگیر با این ویروس نیز باید درمان شوند در غیر این صورت كرونا كشور را فلج می كند.
این نماینده مجلس افزود: در بعضی كشورها برای مقابله با كرونا نیروهای نظامی و امنیتی به میدان آمده اند و با هر كسی كه همكاری نمی كند برخورد می كنند چونكه هر فرد بیمار می تواند ۲۰ نفر دیگر را نیز درگیر ویروس كند.
در اذن رهبر معظم انقلاب برای ارسال بودجه مصوب كمیسیون تلفیق به شورای نگهبان خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی كه روز سه شنبه انتشار یافت، آمده است: «نامه شماره ۹۳۸۳۲/۱۰/د مورخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ جنابعالی در خصوص استیذان نسبت به كیفیت تصویب بودجه ۱۳۹۹ در مجلس شورای اسلامی و ادامه كار سرپرست وزارت كشاورزی – باتوجه به عدم امكان تشكیل جلسه علنی بر طبق دستورالعمل ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا – به استحضار مقام معظم رهبری مدظله العالی رسید. معظم له با هر دو پیشنهاد ذیل نامه مذكور موافقت فرمودند.»


1398/12/15
19:33:35
5.0 از 5
4114
تگهای خبر: كیفیت , گسترش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش