با هجوم خریداران وحشت زده

فروشگاه های آمریكا از جنس خالی شدند

فروشگاه های آمریكا از جنس خالی شدند آنی بازار: شهروندان آمریكایی از جرسی سیتی در ساحل شرقی تا لس آنجلس در ساحل غربی از ترس كمبود مواد غذایی در بحبوحه انتشار ویروس كرونا، به فروشگاهها هجوم برده و با خرید اقلام مختلف از محصولات شوینده و ضدعفونی كننده گرفته تا برنج، قفسه های آنها را خالی كردند.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، همزمان با اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در اعلام وضعیت اضطراری ملی بمنظور آهسته كردن روند شیوع ویروس كرونا كه تابحال در آمریكا ۴۷ قربانی گرفته است، مردم به فروشگاهها هجوم بردند و به خرید مواد ضروری پرداختند.

زندگی روزمره مردم مختل شده است. شركت آمازون از كارمندانش درخواست كرده است از خانه وظایف خودرا انجام دهند و مدارس و دانشگاهها تعطیل شده و رویدادهای ورزشی و مراسم عبادت كلیساها در سراسر آمریكا متوقف شده اند. بعضی از فروشگاههای بزرگ در واكنش به خرید وحشت زده مردم، برای خرید برخی اقلام محدودیت گذاشته اند.

داك مك میلون، مدیرعامل شركت وال مارت در كنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با ترامپ اظهار داشت: این شركت برای تامین تقاضا برای محصولاتی نظیر ضدعفونی كننده دست پورل و محصولات پاك كننده و دستمال كاغذی، با مشكل روبروست.

در هانور نیوجرسی مردم قبل از باز شدن فروشگاه وگمانز در بامداد جمعه صف بسته بودند و چند ساعت بعد قفسه فروشگاه از مواد ضدعفونی كننده و كیسه های برنج و لوبیا خالی شده بود. این فروشگاه هم برای خرید كالاهای اساسی و پرتقاضا شامل ضدعفونی كننده دست و بطریهای آب محدودیت وضع كرد.

در هلند هم یك روز بعد از اعلام محدودیتهایی بمنظور مقابله با شیوع بیشتر ویروس كرونا، مارك روت، نخست وزیر هلند به كسانی كه به انبار كردن دستمال كاغذی و مواد غذایی كنسروی می پردازند، اظهار داشت: از این رفتار دست بكشند چونكه هیچ كمبود مواد غذایی وجود ندارد.

قفسه های خیلی از فروشگاههای بزرگ هلند در عرض چند ساعت خالی شد و موجب شد نخست وزیر این كشور در اطلاعیه ای به مردم اعلام نماید انبار كردن مواد غذایی ضرورتی ندارد.

دولت هلند پنجشنبه گذشته اجتماع بیش از ۱۰۰ نفر را ممنوع كرد و از شركتها خواست كارمندانشان را تشویق كنند از خانه وظایف خودرا انجام دهند. با این وجود مدارس باز ماندند. در چند هفته گذشته هلند شاهد افزایش اندك خرید كالاهای بهداشتی، صابون و مواد بادوام بود اما اقدامات دولت برای پیش گیری از شیوع بیماری موجب خرید وحشت زده مردم شد.

بر اساس گزارش رویترز، نهادهای خیریه در انگلیس اعلام نموده اند بانك های غذا برای تامین تقاضای اقشار لطمه دیده به سختی تلاش می كنند برای اینكه مصرف كنندگانی كه از شیوع ویروس كرونا به وحشت افتاده اند، قفسه های فروشگاههای بزرگ را تخلیه كرده اند.

منبع:

1398/12/24
15:50:23
5.0 از 5
3658
تگهای خبر: بانك , خرید , شركت , فروش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش