تقاضای معنادار 1 و سه دهم میلیون نفر در مسكن ملی

تقاضای معنادار 1 و سه دهم میلیون نفر در مسكن ملی به گزارش آنی بازار در مرحله دوم ثبت نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسكن تا روز ۲۷ اسفند یك میلیون و ۳۳۱ هزار نفر مشاركت كردند كه می تواند گویای بخشی از تقاضای پنهان بازار مسكن باشد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بر مبنای آماری كه معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی عرضه كرده، آمار كل پیامك های دریافتی برای درخواست طرح اقدام ملی مسكن تا ظهر روز ۲۷ اسفند ماه ۸۰۱ هزار و ۲۲۸ نفر و میزان ثبت نام از راه سامانه اینترنتی به نشانی tem.mrud.ir ۵۲۹ هزار و ۸۲۷ نفر بوده است. از این تعداد ۸۷ هزار و ۴۹۸ نفر برای شهرهای جدید ثبت نام كرده اند.
درخواست ۱.۳۳ میلیون نفری در مرحله دوم برای مسكن ملی در شرایطی به ثبت رسیده كه دولت تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد را در دستور كار قرار داده و البته جمع ثبت نام واجدان شرایط در مرحله اول ۱۴۰ هزار نفر و ظرفیت مرحله دوم ۲۰۰ هزار نفر است.
با این حال، بخش قابل توجه طرح اقدام ملی از راه مشاركت با سازندگان، برنامه ریزی شده كه در بعضی پروژه ها به پیشرفت فیزیكی ۳۰ تا ۴۰ درصد رسیده است.
اما به اعتقاد كارشناسان، استقبال چشم گیر از طرح اقدام ملی، نشان دهنده تقاضای نهفته در بازار مسكن می باشد كه از توان كافی برای خرید برخوردار نیست؛ تا جایی كه دبیر كانون انبوه سازان می گوید با وجود آنكه طرح اقدام ملی را جوابگوی نیاز نهفته بازار مسكن نمی دانم، صرف نظر از این كه دولت توان انجام این كار را دارد یا ندارد، حداقل این حسن را برای دولت داشت كه با ثبت نام بیشتر از یك میلیون نفر متوجه تقاضای پنهان بازار مسكن شدند.
به قول فرشید پورحاجت، طبق برآورد مركز پژوهش های مجلس، كشور با حدود چهار میلیون كسری مسكن در بخش تقاضای واقعی مواجه می باشد كه طرح های دولتی جوابگوی این نیاز نخواهد بود و صرفاً باید شرایط و امكانات برای بخش خصوصی فراهم باشد اما هیچ اراده ای از جانب دولت و مجلس برای ایجاد مشوق ها، تسهیلات و انگیزه سرمایه گذاری برای بخش خصوصی دیده نمی گردد.1398/12/28
22:37:43
5.0 از 5
3759
تگهای خبر: بازار , تسهیلات , تولید , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش