آمریكا چه قدر بدهی دارد؟

آمریكا چه قدر بدهی دارد؟ به گزارش آنی بازار میزان بدهی های آمریكا حالا از ۲۳ تریلیون دلار عبور كرده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریكا، میزان بدهی های این كشور تا آخر ماه مارس ۲۰۲۰ به ۲۳ تریلیون و ۶۱۱ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ۴۳۴ هزار دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریكایی تا آخر ماه مارس به صورت متوسط ۷۲ هزار و ۹۸۸ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریكایی به صورت متوسط ۱۹۰ هزار و ۵۲۹ دلار بوده است.
كسری بودجه دولت آمریكا تا آخر ماه مارس به یك تریلیون و ۲۶۹ میلیارد و ۴۷۹ میلیون دلار رسیده است تا بدین ترتیب نسبت كسری بودجه به تولید ناخاص داخلی این كشور به ۴.۸۶ درصد برسد. بین بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ بیشترین كسری بودجه آمریكا مربوط به سال ۲۰۱۰ با ۸.۹۶۵ درصد و بیشترین مازاد بودجه مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۲.۳۷ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.
هم اكنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریكا شامل: مراقبت های درمانی با یك تریلیون و ۲۷۵ میلیارد و ۱۹۹ میلیون دلار، امنیت عمومی با یك تریلیون و ۶۷ میلیارد و ۱۰۹ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۶۸۴ میلیارد و ۸۴۲ میلیون دلار و پرداخت مستمری بازنشستگان با ۲۹۲ میلیارد و ۶۴۳ میلیون دلار است.
هم چنین تا آخر ماه مارس، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریكا معادل ۷۶ تریلیون و ۸۷۳ میلیارد و ۲۰۴ میلیون دلار بوده است كه نشان داده است سهم هر شهروند آمریكایی از مجموع بدهی های این كشور به صورت متوسط ۲۳۴ هزار و ۷۰۹ دلار و سهم هر خانواده آمریكایی از بدهی ها به صورت متوسط معادل ۸۹۴ هزار و ۵۸ دلار است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریكایی در اختیار كشورهای خارجی به ۶ تریلیون و ۹۸۶ میلیارد و ۲۰۶ میلیون دلار رسیده است.
از لایحه كاهش مالیاتی دولت ترامپ كه سال ۲۰۱۷ به تصویب رسید بعنوان یكی از اصلی ترین علل افزایش بدهی دولت این كشور یاد می شود. طبق پیشبینی ها، لایحه كاهش مالیاتی در طول ۱۰ سال سبب افزایش ۱.۵ تریلیون دلاری بدهی این كشور خواهد شد.1399/01/11
22:28:03
5.0 از 5
3036
تگهای خبر: تولید , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش