همتی تشریح كرد:

تصمیمات بانك مركزی در قالب سیاست های پولی، اعتباری و ارزی

تصمیمات بانك مركزی در قالب سیاست های پولی، اعتباری و ارزی به گزارش آنی بازار رئیس كل بانك مركزی تصمیمات بانك مركزی در قالب سیاست های پولی، اعتباری و ارزی را برشمرد.


به گزارش بانك مركزی «عبدالناصر همتی» امروز (چهارشنبه) اضافه كرد: در زمینه سیاست های اعتباری سه اقدام صورت خواهیم داد؛ در مقابله با آثار اقتصادی كرونا، بانكهای عامل را مشخص كردیم و سازوكار پشتیبانی از طرح بزرگ تأمین اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی پشتیبانی از كسب و كارهای صدمه دیده از كرونا هم با هدف پشتیبانی از تداوم اشتغال نیروی كار واحدهای اقتصادی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
رییس بانك مركزی یادآورشد: در زمینه كمك به «جهش تولید» هم مقرر شد، واحد نظارت بر زنجیره تأمین درجهت تعمیق و توسعه زنجیره تأمین مالی تولید كالاها و خدمات در بانك مركزی ایجاد شود.
وی با اشاره به اینكه تعداد بانكهای عامل مجری طرح گام هم برای تقویت این ساز و كار تأمین مالی غیرتورمی افزایش پیدا كرد ه است، اضافه كرد: در زمینه سیاست پولی و توسعه عملیات بازار باز، شیوه نامه قرارداد خرید مجدد (Repo) و قرارداد خرید معكوس(Reverse-Repo)، كه برای نخستین بار در ایران اجرا می شود را تصویب كردیم.
وی ابراز امیدواری كرده است كه عملیات بازار باز سال جاری با روند تعمیق بازار بدهی توسعه یافته و كنترل سود بانكی و تورم را با این ابزار مهم سیاست پولی دنبال نماییم.
همتی با اشاره به بخش سیاست ارزی هم تصریح كرد: برنامهریزی لازم برای تأمین به موقع ارز كالاهای اساسی از روش ها و كانال هایی كه در دسترس بانك مركزی و بخش خصوصی است را انجام دادیم. برنامه ما تداوم جدی روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز در سال جدید است.
وی ابرز امیدواری كرده است كه با اقدامات دردست اجرا، ادامه ثبات و پایداری در اقتصاد فراهم شده و مسیر رشد اقتصادی هموار شود.1399/01/14
14:21:30
5.0 از 5
3138
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش