كرونا سرمایه گذاران خارجی را از چین فراری داد

كرونا سرمایه گذاران خارجی را از چین فراری داد به گزارش آنی بازار سرمایه گذاری خارجی در چین بیشتر از ۱۰ درصد كمتر شده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اكونومیكس، داده های انتشار یافته از جانب وزارت بازرگانی چین نشان داده است كه سرمایه گذاری خارجی مستقیم در چین در مجموع سه ماه نخست سال جاری به ۲۱۶.۱۹ میلیارد یوان ( ۳۰.۶۲ میلیارد دلار) رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد كاهش نشان داده است. اصلی ترین دلیل این روند كاهشی با وجود شروع نسبتا خوب در ماه ژانویه، ناشی از انتشار ویروس كرونا بوده است.
تنها در ماه مارس حجم سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در چین در مقایسه با مارس ۲۰۱۹ به میزان ۱۴.۱ درصد كاهش داشته است.
هر چند كه كووید-۱۹ در چین تا حد زیادی مهار شده و روند بازگشایی كسب و كارها و بازگشت زندگی به شرایط عادی شروع شده است، اما این كشور با بیشتر از ۳۳۴۲ كشته و ۸۲ هزار مبتلا، كماكان اصلی ترین كانون درگیر با این بیماری در سطح جهان به حساب می آید.
متوسط سرمایه گذاری خارجی چین در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۵۲ میلیارد دلار بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سرمایه گذاری ۱۳۴.۹۶میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸ و كمترین رقم ثبت شده هم مربوط به سرمایه گذاری ۱.۸۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۰۰ بوده است.
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود پیشبینی كرده است رشد اقتصادی چین امسال تحت تأثیر شیوع ویروس كرونا، تعطیلی كسب و كارها و اختلال در تجارت خارجی به زیر دو درصد برسد كه در صورت تحقق، این نرخ رشد ضعیف ترین رشد اقتصادی ثبت شده چهار دهه اخیر دومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود.1399/01/29
21:05:25
5.0 از 5
3289
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش