مهلت ارسال پیامك وام یك میلیونی تمدید گردید

مهلت ارسال پیامك وام یك میلیونی تمدید گردید به گزارش آنی بازار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود: مهلت ارسال پیامك به سرشماره ۶۳۶۹ برای دریافت تسهیلات یك میلیون تومانی حمایتی كرونا، یك هفته (تا یكشنبه ۷ اردیبهشت) تمدید گردید.


همچنین این وزارتخانه اعلام نمود كه آن دسته از سرپرستان خانواری كه تابحال نتوانسته اند سیمكارت تهیه و به شماره ۶۳۶۹ پیامك ارسال كنند، تا یكشنبه هفته آتی (هفتم اردیبهشت ماه) فرصت دارند در این حوزه اقدام نمایند. درخواست می شود برای تهیه سیمكارت از تجمع غیر ضروری در مراكز مربوطه خودداری شود.
وزارت تعاون اعلام نمود زمان واریز عزیزانی كه در بازه زمانی دوم تا هفتم اردیبهشت پیامك ارسال می كنند، متعاقبا اطلاع داده می شود.
پیش از این اعلام شده بود كه متقاضیان دریافت وام یك میلیونی كه یارانه نقدی دریافت می كنند تا سی و یكم فروردین ماه فرصت دارند كدملی سرپرست خانوار را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند.
سخنگوی ستاد تسهیلات كرونایی اعلام نمود: تا كنون ۳۱ میلیون پیامك از جانب مردم برای تقاضای وام یك میلیون تومانی كرونا دریافت كرده ایم و مهلت ارسال پیامك تا هفتم اردیبهشت ماه خواهد بود.
حسین میرزایی اضافه كرد: البته بخشی از این پیامك ها تكراری می باشد، چون برخی از افرد سرپرست خانوار چندین سیمكارت به نام خود دارند كه گاها با همه سیمكارت ها پیامك تقاضا ارسال كرده اند و بعضی از افرادی كه شماره ملی خویش را پیامك كرده اند سرپرست خانوار نیستند.
وی اظهارداشت: تا كنون ۸۸ میلیون پیامك از جانب وزارت رفاه برای سرپرستان خانوار یارانه بگیر ایرانی ارسال شده است، چونكه بعضی از سرپرستان خانوار چندین سیمكارت به نامشان ثبت شده و برای همه این سیمكارت ها پیامك وام یك میلیونی ارسال شده است.
میرزایی اظهار داشت: حتی بعضی از افراد كه اصلاً در فهرست یارانه بگیران قرار ندارند، باز هم كدملی خویش را برای دریافت وام یك میلیونی ارسال كردند، در حالیكه شرط دولت برای پرداخت این تسهیلات این است كه سرپرست خانوار یارانه بگیر باشد.
وی در پاسخ به این سؤال كه آیا از وزارت كار با افراد تماس گرفته می شود، اظهار داشت: با هیچ كس تماس گرفته نمی گردد، هیچ سامانه ای طراحی نشده و هر كس بعنوان تلفن یا سامانه می خواهد با مردم تماس بگیرد بطور قطع یك نوع كلاهبرداری است همینطور ثبت نام حضوری در كل كشور هم وجود ندارد، فقط از راه سیم كارتی كه به نام سرپرست خانوار باشد و با ارسال كدملی به سرشماره ۶۳۶۹ تقاضای فرد برای دریافت این تسهیلات ثبت می شود و لازم نیست با سیمكارت دوست و یا آشنا پیامك داده شود، باید حتما سیمكارت به نام سرپرست خانوار باشد.
سخنگوی ستاد تسهیلات كرونایی تصریح كرد: هر سایت یا لینكی كه ادعا كند از جانب وزارت تعاون، كار و رفاه است و یا به صورت تلفنی با خانوارها بخواهد تماس بگیرد، بطور قطع كلاهبرداری است و وزارت رفاه جز از راه ارسال یك پیامك به سرپرست خانوارهای یارانه بگیر و هم جز با دریافت شماره ملی سرپرست خانوار با سیمكارت به نام وی، هیچ مسیر دیگری برای ثبت تقاضا در نظر نگرفته است.
وی ادامه داد: برای ارسال پیامك حتی هزینه ای از سرپرست خانوار گرفته نمی گردد و ارسال پیامك هم مجانی است و اگر كسانی به انحاء مختلف بخواهند با خانوارهای یارانه بگیر تماس بگیرند، بطور قطع قصد كلاهبرداری دارند.


1399/01/30
23:26:54
5.0 از 5
3425
تگهای خبر: تسهیلات , وام
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش