ثبت بدترین عملكرد اقتصادی هلند

ثبت بدترین عملكرد اقتصادی هلند به گزارش آنی بازار رشد اقتصادی هلند به كمترین سطح تاریخ معاصر خود رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، رشد اقتصادی هلند در سه ماهه نخست سال جاری منفی ۱.۷ درصد اندازه گیری شد که این نرخ پایین ترین نرخ رشد ثبت شده در طول تاریخ معاصر این کشور به حساب می آید. این نرخ که ۰.۱ درصد کمتر از برآورد قبلی است به ۲۳ فصل رشد اقتصادی مثبت متوالی در هلند تمام کرد.
در میان بخش های مختلف، مخارج خانوار با رشد منفی ۲.۷ درصدی بیشترین نقش را در سقوط رشد اقتصادی هلند داشته است و بعد از آن هم مخارج مصرفی با منفی ۱.۲ درصد و مخارج دولتی با منفی ۰.۸ درصد قرار دارند. هلند ششمین کانون اصلی درگیر با کرونا در اروپا است و محدودیت های رفت و آمدی هنوز به صورت کامل در آن رفع نشده اند.
از طرفی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها روی بازار کار هلند هم تأثیر منفی بزرگی داشته است تا جایی که نرخ بیکاری به ۲.۹ درصد و شمار افراد شاغل که برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده اند به ۴۰ درصد بالا رفته است. دولت هلند اعلام نموده است از ۵۰ درصد شاغلین این کشور حمایت های مالی خواهد نمود.
هم چنین رشد اقتصادی دیگر کشور اروپایی یعنی دانمارک هم وارد محدوده منفی شده است تا جایی که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در سه ماهه نخست سال جاری اقتصاد دانمارک ۱.۹ درصد کوچک شده که این رشد ۲.۵ درصد کمتر از رشد ثبت شده فصل قبل و ضعیف ترین رشد اقتصادی به ثبت رسید در این کشور از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ تابحال بوده است.
در میان بخش های مختلف بخش های حمل و نقل، رستوران و هتلداری و خدمات عمومی بیشترین تأثیر را در ثبت این رشد کم سابقه داشته اند. با این وجود طبق اعلام مرکز آمار دانمارک، بخش های کشاورزی و صنعت وضعیت بهتری را در مقایسه با سایر بخش های اقتصاد این کشور داشته اند.1399/02/28
15:01:37
5.0 از 5
2927
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , چك , خدمات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش