در جلسه امروز هیات دولت؛

روحانی بر ضرورت هرچه سریع تر آزادسازی سهام عدالت تصریح كرد

روحانی بر ضرورت هرچه سریع تر آزادسازی سهام عدالت تصریح كرد به گزارش آنی بازار هیات دولت در جلسه امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، رئیس جمهوری بر ضرورت هرچه سریع تر آزادسازی سهام عدالت برای مردم تاكید نمود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اوج گرفتن ویروس کرونا در بعضی نقاط کشور که به علت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی پدید آمده است، ابراز نگرانی کرد.
رییس جمهوری در این نشست با تاکید بر اینکه گرچه با همکاری خوب مردم، حالا از مرحله مدیریت و کنترل کرونا عبور کرده و درحال ورود به مرحله مهار این ویروس هستیم، تصریح کرد: اگر مردم تصور کنند که شرایط کاملاً عادی شده و هیچ خطری سلامت ما را تهدید نمی کند، مطمئناً شاهد اوج گیری این ویروس مخرب و به خطر افتادن باردیگر سلامت و معیشت مردم خواهیم بود.
روحانی در ادامه، بر ضرورت آزادسازی هرچه سریع تر سهام عدالت برای مردم تاکید کرد و ضمن پشتیبانی از برنامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی برای رونق بازار سرمایه، به دستگاه های ذیربط دستور داد هرچه سریع تر نسبت به عرضه سهام خود در بازار سرمایه اقدام نمایند تا خون تازه ای به این بازار وارد شود.
رییس جمهوری در ادامه، با اشاره به پایان فعالیت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از زحمات و همکاری نمایندگان دوره دهم مجلس، از نقش ارزشمند و همکاری علی لاریجانی با دولت در دوران ریاست بر مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و تصریح کرد: وی در مسائل مهم کشور و منافع ملی همراه دولت بود و با مدیریت مدبرانه و اعتدالی و توجه ویژه به مصالح عمومی کشور به دور از جهت گیری های سیاسی، در دوران مسئولیت خود نقش آفرینی کرد.
روحانی اضافه کرد: آقای لاریجانی طی سه دوره ریاست بر مجلس شورای اسلامی نقش بسیار ماندگار و تعیین کننده ای در موضوعات سیاسی و قانونگذاری کشور داشت و اساسا فعالیت ها و اقدامات مؤثرشان از یاد نخواهد رفت.
تصویب اختصاص اعتبار برای بازسازی راه ارتباطی محور دوآب به بلده
با تصویب هیات وزیران، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای به منظور بازسازی راه ارتباطی محور دوآب به بلده شهرستان نور استان مازندران اختصاص یافت.
این اعتبار برای ترمیم راه مورد نظر و راه اندازی دیوار وزنی جهت پیشگیری از آبشستگی و سایر تاسیسات و زیربناهای صدمه دیده از سیل شهرستان های آمل و نور به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران اختصاص می یابد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام گردد.
اصلاح نظام رتبه بندی معلمان
هیات وزیران به منظور رفع مشکلات ناشی از اعمال افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و رفع موانع رتبه بندی معلمان، با اصلاح نظام رتبه بندی معلمان موافقت نمود.
دولت ضمن اصلاح نظام رتبه بندی معلمان، تصویب کرد، به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که بر مبنای ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را دریافت کرده یا می کند، به ازای هر سال سابقه تجربی که پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب نامه کسب می کنند مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان هم کمتر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل (۱۰۰) و (۵۰) امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می شوند.
تصویب آئین نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی
هیات وزیران در اجرای ماده واحده قانون اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، آئین نامه اجرایی نحوه اعطای تابعیت به افراد مشمول این قانون را تصویب کرد.
براساس این آئین نامه، ایرانی بودن مادر، ازدواج وی با مرد غیرایرانی و تعلق فرزند به مادر و حصول آن از ازدواج مذکور برای اعلام تابعیت فرزند توسط استانداری، ضروریست و عرضه اسناد و دلائل مربوط به این موارد به عهده متقاضی و احراز اصالت این موارد به عهده استانداری های سراسر کشور است.
همچنین، فوت مادر، پدر یا فرزند و حجر این افراد، مانع از درخواست اعلام تابعیت ایرانی برای فرزند، نمی باشد و در صورت فوت مادر و نرسیدن فرزند به هیجده سالگی، دادستان شهرستان محل اقامت فرزند، بعد از انجام تحقیقات و گردآوری مستندات و ادله، درخواست مورد نظر را به استانداری عرضه می کند.
فرزند مبحث قانون و این آئین نامه، بعد از طی روند مقرر درآیین نامه و از زمان تأیید تابعیت ایرانی وی، از حقوق و تکالیف تبعه ایران، برخوردار می باشد.
تنقیح مصوبات مربوط به بیمه خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه زمینی
هیات وزیران در جهت پالایش و شفاف سازی نظام حقوقی و لزوم تنقیح و تدوین مقررات کشور، تصویبنامه تنقیحی مربوط به بیمه خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه زمینی را تصویب کرد.
به باعث این تصویب ­نامه، مصوبات مندرج در لیست های تعیین شده، شامل اینکه اجراء شده یا مبحث آن منتفی یا به باعث قانون یا مصوبه لاحق، نسخ ضمنی شده باشد، به نحو مذکور در پیوست ها، نسخ می شود.
همچنین، لیست مصوبات معتبر هیات وزیران و کمیسیون های مبحث اصل ۱۳۸ قانون اساسی در مبحث «بیمه خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه زمینی» اعلام و معاونت حقوقی رئیس جمهوری موظف است با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی (بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران) به نحو مقتضی نسبت به نشر و اطلاع رسانی این مصوبات اقدام نماید.منبع:

1399/03/01
12:54:49
5.0 از 5
2562
تگهای خبر: آموزش , ارز , ارزش , ارزیابی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش