كرونا ۱۰ درصد اقتصاد روسیه را خواهد بلعید!

كرونا ۱۰ درصد اقتصاد روسیه را خواهد بلعید! به گزارش آنی بازار وزیر اقتصاد روسیه از احتمال ثبت رشد منفی ۹.۵ درصدی اقتصاد این كشور در سه ماهه دوم سالجاری اطلاع داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماکسیم رشتنیکوف با اشاره به اینکه رشد اقتصادی روسیه در سه ماهه دوم سال جاری به منفی ۹.۵ درصد و برای کل سال به منفی پنج درصد کاهش پیدا خواهد نمود اضافه کرد: بیشترین تأثیر در کاهش رشد اقتصادی مربوط به شاخص های داخلی خواهد بود.
وزیر اقتصاد روسیه در مورد زمان احتمالی آخر محدودیت های رفت و آمدی و فعالیتهای کسب و کارها اظهار داشت: در نظر داریم در بازه زمانی اوت تا سپتامبر، محدودیت ها را رفع نماییم اما همه چیز بستگی به وضعیت و شدت انتشار ویروس خواهد داشت. البته صنایع ما باید راهی برای سازگار کردن خود و کار در شرایط کرونایی بیابند.
رشتنیکوف با اشاره به اینکه رشد اقتصادی سال آینده مثبت و بالای ۲.۵ درصد خواهد بود اظهار داشت: بازگشت اقتصاد به قبل از سطح زمان بحران، احیانا تا سال ۲۰۲۲ به طول خواهد انجامید.
پیش تر هم بانک مرکزی روسیه از احتمال رشد منفی شش درصدی اقتصاد این کشور امسال اطلاع داده بود. با وجود افزایش سرعت شیوع ویروس کرونا، اقتصاد روسیه توانسته بود در سه ماهه نخست سال جاری رشد مثبت ۱.۶ درصدی را به ثبت برساند.
به دنبال کاهش تقاضای جهانی و سقوط قیمت نفت، اقتصاد روسیه با مشکلات زیادی در تأمین ارز مورد نیاز خود روبرو شده است و دولت منابع مالی کمی برای تقویت رشد در اختیار دارد.
اتاق حسابرسی روسیه پیشبینی کرده است کرونا سبب بیکاری ۲.۵ تا هشت میلیون نف از شاغلان روسی تا آخر سال جاری شود.
هنوز خیلی از مناطق صنعتی و تجاری روسیه نظیر مسکو به دستور دولت با محدودیت های زیادی در تردد و فعالیت کسب و کارها مواجهند.
هم اکنون روسیه به همراه برزیل بالاترین سرعت رشد انتشار کرونا در جهان را دارند و انتظار می رود شمار قربانیان کووید-۱۹ در روسیه از ۳۴۰۰ نفر فعلی فراتر رود.1399/03/04
15:35:45
5.0 از 5
2595
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش