تورم چین در كف یك ساله

تورم چین در كف یك ساله به گزارش آنی بازار نرخ تورم دومین اقتصاد بزرگ جهان بار دیگر به زیر سه درصد بازگشت.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم چین در ۱۲ ماه منتهی به می ۲۰۲۰ به ۲.۴ درصد کاهش پیدا کرد. این نرخ تورم که ۰.۹ درصد کمتر از تورم ماه قبل و ۰.۳ درصد کمتر از نرخ پیشبینی شده توسط کارشناسان بوده است، بیشتر از همه تحت تاثیر کاهش تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته است که تورم آن از منفی ۳.۸ درصد در ماه آوریل به منفی ۵.۱ درصد در ماه می کاهش پیدا کرده است.
بر اساس ماهانه، نرخ تورم چین در ماه می به منفی ۰.۸ درصد رسیده است که ۰.۱ درصد بیشتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه آوریل به حساب می رود.
در میان سایر بخش های تورمی، تورم آب و برق از ۰.۱ درصد به منفی ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرده است. هم چنین نرخ تورم در بخش مراقبت های درمانی از ۲.۲ درصد به ۲.۱ درصد و بخش فرهنگ و آموزش از ۲.۵ درصد به ۲.۲ درصد کاهش یافته است. نرخ تورم در بخش پوشاک هم ۲.۳درصد اندازه گیری شده است.
لیو ژو ژی، کارشناس مسایل اقتصادی در بانک ارتباطات چین اظهار داشت: کاهش نرخ تورم بیشتر از آن بود که پیشبینی می شد. دلیل اصلی هم کاهش تقاضا با عنایت به انتشار کرونا بوده است.
هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به علت نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی گیرد، در ماه می به ۰.۷ درصد رسیده است که در مقایسه با ماه قبل ۰.۲ درصد کمتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۱۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۲۸.۴۰ درصد و کمترین تورم هم مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.
از طرفی تا آخر ۱۲ ماه منتهی به می، نرخ تورم هلند بدون تغییر نسبت به مدت مشابه ماه قبل در سطح ۱.۲ درصد باقی ماند که پایین ترین نرخ تورم ثبت شده دو سال گذشته این کشور به حساب می آید.
طی این مدت بیشترین کاهش قیمت ها در حمل و نقل (از منفی ۱.۵ درصد ماه آوریل به منفی ۲.۲ درصد در ماه می)، لباس و پوشاک (از منفی ۰.۲ درصد به منفی ۱.۶ درصد) مشاهده شده است.
از طرفی تورم در بخش فرهنگ و آموزش از ۲.۶ به ۲.۸ درصد و لوازم منزل از ۰.۲ درصد به ۲.۲ درصد افزایش یافته است. هسته تورمی که به علت نوسانات بالا، تغییرات قیمتی گروه مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی گیرد، از منفی ۰.۴ درصد در ماه آوریل به منفی ۲.۱ درصد در ماه می کاهش پیدا کرده است. تورم ماهانه این کشور هم منفی ۰.۱ درصد بوده است.
متوسط نرخ تورم هلند در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ برابر ۳.۲۱ درصد بوده است که بیشترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۷۴ با ۱۱.۱۹ درصد و کمترین رقم ثبت شده هم مربوط به فوریه ۱۹۸۷ با منفی ۱.۳ درصد بوده است. در هلند بیشترین وزنه تورم مربوط به تورم آب و برق و گاز با ۲۴.۵ درصد است و بعد از این بخش، حمل و نقل با ۱۱.۶ درصد و غذا و نوشیدنی با ۱۱.۳ درصد قرار دارند.1399/03/23
15:39:04
5.0 از 5
2696
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بانك , تورم
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش