رییس اتاق تهران اعلام كرد:

حذف مجوزها در شرایط تحریم به حل مشكلات كمك می نماید

حذف مجوزها در شرایط تحریم به حل مشكلات كمك می نماید آنی بازار: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران گفت در شرایط تحریم یكی از طریق هایی كه می تواند مشكلات را حل كند، حذف مجوزها و كاهش بوروكراسی است.


«مسعود خوانساری» بامداد روز سه شنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به شروع به کار پنجره واحد شروع کسب وکار در اتاق تهران با همکاری وزارت اقتصاد تصریح کرد: میزان درآمد نفتی به علت تحریم ها 48 درصد کاهش یافته است.
وی اظهار داشت: در دو ماهه نخست سال جاری به جز دارندگان سهام عدالت، بیشتر از یک میلیون و چهارصد هزار نفر جدید کد بورسی دریافت کرده اند. ما خواسته هایی مشخص درباره بورس داریم که اولی کاهش روند اداری در مورد پذیرش شرکت های بخش خصوصی در بورس است.
وی تصریح کرد: هم اکنون پذیرش شرکت ها کمتر از یکسال نیست.
رییس اتاق تهران با اشاره به اینکه بحث دیگر، شفافیت بیشتر روی قیمت سهام شرکت هاست، افزود: نگرانی اصلی این است که در صورت ریزش بورس، مشکلی که برای موسسات اعتباری رخ داد، این دفعه برای برخی شرکت های بورس رخ دهد.
خوانساری به پیشبینی بانک جهانی از اقتصاد ایران و جهان پس از انتشار کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه این پیشبینی، رشد کل اقتصاد دنیا ۵.۲ و برای ایران ۵.۳ درصد کاهش پیدا خواهد نمود.
افزایش ۲۶ درصدی تسهیلات بانکی در سال گذشته
وی اظهار داشت: با عنایت به منفی بودن رشد اقتصادی کشور در ۲ سال گذشته، اقتصاد ایران ۱۶.۴ درصد کوچکتر شده است.
رییس اتاق تهران افزود: وزیر اقتصاد میزان کسری بودجه دولت را برای سال جاری ۱۴۰ هزار میلیارد تومان و مرکز پژوهش های مجلس ۱۸۵ هزار میلیارد تومان اعلام نموده است.
خوانساری خاطرنشان کرد: در صورتیکه خریدار اصلی اوراق قرضه دولتی، بانک ها و موسسات بانکی باشند، از قدرت تسهیلات دهی آنها کم می شود و این مورد مشکلات تولیدکنندگان را افزایش خواهد داد.
رییس اتاق تهران اظهار داشت: سال قبل بانک ها ۹۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که ۲۶ درصد بالاتر از سال پیش از آن بود.
وی افزود: این در شرایطی است که تورم تولیدکننده در همین سال ۳۶.۷ درصد بود که نیاز بنگاه ها به سرمایه در گردش را افزایش داد.1399/03/29
21:54:16
5.0 از 5
2537
تگهای خبر: اقتصاد , بازرگانی , بانك , بورس
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش