نرخ بیكاری در سوئد ركورد زد

نرخ بیكاری در سوئد ركورد زد آنی بازار: نرخ بیكاری در سوئد به بالاترین سطح تاریخ معاصر خود رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد منطقه اسکاندیناوی یعنی سوئد افزایشی بوده است؛ به شکلی که تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به می، نرخ بیکاری با ۱.۹ درصد افزایش در مقایسه با زمان مشابه ماه گذشته به ۹ درصد رسیده است. این نرخ بیکاری که ۰.۵ درصد بالاتر از پیش بینی های قبلی بوده است اولین نرخ بیکاری بالای هشت درصد از سال ۲۰۱۴ شمرده می شود.
طی این مدت شمار افراد بیکار سوئدی با ۱۱۰ هزار نفر کاهش به ۴۹۷ هزار نفر رسیده و این در حالیست که با کاهش ۳۴ هزار نفری شمار شاغلان، حالا ۵ میلیون و ۲۳ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.
در همین مدت نرخ مشارکت در بازار کار با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۷۳.۳ درصد رسیده و نرخ اشتغال با ۰.۱ درصد افزایش در سطح ۶۸ درصد قرار گرفته است.
متوسط نرخ بیکاری سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۹۵ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده طی این مدت مربوط به ژوئن سال ۱۹۹۷ با ۱۰.۵درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به ژوئیه ۱۹۸۹ با ۱.۳ درصد بوده است.
از طرف دیگر متوسط نرخ تورم اتریش در ۱۲ ماه منتهی به می با ۰.۸ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۰.۷ درصد رسید. این نرخ تورم که پایین ترین نرخ ثبت شده در اتریش از اوت ۲۰۱۶ تابحال است، بیش از همه در نتیجه کاهش تورم حمل و نقل (از منفی ۱.۶ درصد ماه آوریل به منفی ۳.۱ درصد در ماه می)، لوازم منزل (از ۰.۹ درصد به منفی ۰.۲ درصد) و لباس و پوشاک (از صفر درصد به منفی ۲.۷ درصد) بوده است.
از طرف دیگر اما تورم در بخش رستورن و هتلداری کاهش پیدا کرده است. بر اساس ماهانه نیز نرخ تورم اتریش منفی ۰.۶ درصد اندازه گیری شده است.
متوسط نرخ تورم اتریش در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به تورم ۱۰.۲ درصدی سپتامبر ۱۹۷۴ و کمترین تورم ثبت شده مربوط به مارس ۱۹۵۹ با منفی ۳ درصد بوده است.
منبع:

1399/03/30
13:08:54
5.0 از 5
2723
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش