رئیس بانك مركزی آلمان با اشاره به بهبود تدریجی فعالیت های اقتصادی:

بخش سخت كرونا را پشت سر گذاشتیم

بخش سخت كرونا را پشت سر گذاشتیم رئیس بانك مركزی آلمان ابراز امیدواری كرد روند مثبت شدن رشد اقتصادی بزودی از سر گرفته شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از بلومبرگ، ینس ویدمان- رئیس بانک مرکزی آلمان - در مصاحبه با روزنامه " آلگماینه تسایتونگ" با اشاره به بازگشت تدریجی میزان تولیدات به سطوح قبل از زمان بحران کرونا اظهار داشت: در ماه های اخیر شاید با یکی از حادترین شرایط اقتصادی تاریخ خود روبرو شده بودیم اما فکر می کنم به احتمال زیاد از سخت ترین شرایط موجود عبور کرده ایم. خبر خوب این است که حالا در جایی قرار داریم که شرایط رفته رفته رو به بهبود رفته است.
ویدمان در عین حال افزود که روند بهبود وضعیت اقتصاد آلمان تدریجی و آهسته خواهد بود: دولت آلمان خیلی سریع به شرایط واکنش نشان داد و به پشتیبانی از شرکت ها و شاغلین پرداخت. ما هنوز آماده هستیم اگر لازم شد کارهای بیشتری برای تقویت و محافظت از بخش های مختلف اقتصادی خود انجام دهیم.
بانک مرکزی آلمان پیشبینی کرده است اقتصاد این کشور سال جاری ۶.۶ درصد کوچک شود اما بعضی از مراکز مطالعاتی این کشور نظر دیگری دارند؛ برآورد اخیر صورت گرفته توسط مرکز مطالعات اقتصادی آلمان نشان داده است اقتصاد این کشور سال جاری ۱۰ درصد کوچک خواهد شد قبل از آن که بتواند در سال آینده باردیگر رشد مثبت را تجربه کند و سطح تولیدات ناخالص داخلی آن سه درصد رشد کند.
رئیس بانک مرکزی آلمان در بخش دیگری از سخنانش در مورد نرخ تورم هم اظهار داشت: انتظار ندارم سطح قیمت ها سال جاری خیلی بالا برود و در مجموع فکر می کنم وزن قیمت ها بیشتر رو به پایین گرایش دارند.
گزارش نهایی نرخ تورم آلمان در ماه می که توسط مرکز آمار این کشور انتشار یافته، نشان داده است تورم باز هم نسبت به نرخ هدف گذاری شده دو درصدی فاصله داشته است. نرخ تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپایی یعنی آلمان در ۱۲ ماه منتهی به می با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۰.۶ درصد رسید.
منبع:

1399/04/02
23:06:02
5.0 از 5
2560
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش