استاندار كرمان:

سرمایه گذاری مشترك با چین احیا می شود

سرمایه گذاری مشترك با چین احیا می شود استاندار كرمان با اشاره به بررسی طرح های اقتصادی استان طی نشست های اخیر در تهران اظهار داشت: كارگروهی برای احیای راه ابریشم (سرمایه گذاری مشترك با كشور چین) با مسئولیت استانداری كرمان و عضویت وزرای مربوطه، نمایندگان شركت های بزرگ و سفرای ایران و چین تشكیل شده كه اهداف كارگروه را پیگیری می كنند.


محمدجواد فدائی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، سفیر چین در تهران و سفیر ایران در چین، نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت، نماینده وزیر کشور، نماینده وزیر راه و شهرسازی و رئیس مجمع نمایندگان و شرکت های بزرگ استان کرمان عضو این کارگروه هستند و این مساله تا حصول نتیجه توسط استانداری کرمان دنبال می شود.
وی گفت: در این جلسه علاوه بر موضوع احیای جاده ابریشم همین طور شرکت یاس تجارت اعلام آمادگی کرده که با کمک سرمایه گذار خارجی حدود ۲۰۰ میلیون دلار برای راه اندازی فاز یک پتروشیمی شهرستان بافت مشارکت کند.
استاندار کرمان با اشاره به آمادگی شرکت یاس تجارت برای سرمایه گذاری در اکتشاف، استخراج و فراوری مس به صورت سرمایه گذاری مستقیم و یا شراکت اظهار داشت: مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان امکانات موجود را معرفی و برای واگذاری یا مشارکت، مراحل قانونی لازم را دنبال کند.
پیشتر استاندار کرمان در نشستی با یک گروه تجاری از کشور چین در کرمان برای سرمایه گذاری آنها در حوزه های معادن، کشاورزی و گردشگری استان کرمان اعلام آمادگی کرده بود.
یک سرمایه گذار چینی نیز در این جلسه که سال قبل در محل استانداری کرمان برگزار شد، به کارهای اقتصادی در شهرستان رفسنجان و استان هرمزگان اشاره نمود و برای همکاری درباب کارخانه های تولید ۲۰۰ هزار تنی آهن اسفنجی در استان کرمان اعلام آمادگی کرده بود.
این سرمایه گذار به سرمایه گذاری خود در حوزه توزیع و تولید برق اشاره کرده و خواهان حمایت استانداری کرمان برای فعالیت این شرکت سرمایه گذاری در حوزه برق و تولید سیم های آلومینیوم شدند.


1399/04/10
13:46:49
5.0 از 5
2639
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , تولید , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش