مهلت ثبت اطلاعات حقوق به اتمام رسید اما

مهلت ثبت اطلاعات حقوق به اتمام رسید اما به گزارش آنی بازار قرار بود از آغاز خرداد ماه هرگونه پرداخت به كاركنان مشروط به ثبت اطلاعات آنها در سامانه كارمند ایران و البته حقوق و مزایا باشد اما این مهلت تمام شده و دولت در آستانه واریز حقوق های تیرماه قرار دارد ولی وضعیت دستگاه ها در اعلام اطلاعات مشخص نمی باشد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، باآنکه طی سال های گذشته بارها در قوانین بودجه و برنامه بر ضرورت ثبت اطلاعات کارکنان و وضعیت پرداخت حقوق آنها در سامانه های مربوطه شامل «کارمند ایران» و«حقوق و مزایا» تاکید گردیده است اما دستگاه های اجرایی مشمول قانون عملکرد مناسبی در این رابطه نداشته اند. با این وجود اعلام اطلاعات کارکنان در بودجه سال جاری به صورت جدی تری مطرح و حتی پرداختی به کارکنان مشروط به این مورد شد.
این در شرایطی است که در تبصره (۲۱) قانون بودجه سال جاری تاکید شده که دستگاه های اجرایی مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می نمایند مکلفند اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت بر مبنای قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان را تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری در سامانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا ثبت و یا به روزرسانی کنند.
بر این اساس از آغاز خردادماه هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی فقط پس از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران انجام می شود که از محل اعتبارات تخصیص یافته یا درآمد اختصاصی دستگاه توسط خزانه داری کل کشور برای ذی نفع واریز خواهد شد.
در حالی طبق این قانون باید پرداخت های خرداد به کارکنان مشروط به ثبت اطلاعات آنها در سامانه های مذکور انجام می شد که تابحال گزارشی در مورد عملکرد دستگاه ها در اینباره از جانب دولت و البته به صورت خاص سازمان اداری و استخدامی عرضه نشده و پیگیری مبحث نیست بدون پاسخ مانده است.
اما در سال های اخیر تلکیف قانون برنامه ششم توسعه به درج اطلاعات حقوقی کارکنان در سامانه ثبت حقوق و مزایا هم مطرح بوده و با وجود راه اندازی سامانه برخی دستگاه ها که تعداشان هم کم نبود همچون زیر مجموعه های قوه قضاییه برای ورود اطلاعات اقدام نکردند تا اینکه در مردادماه سال قبل و با تصویب هیات دولت قرار شد تا شهریورماه دستگاه ها اطلاعات را وارد یا تکمیل کنند.
اما پس از آن با وجود اینکه سازمان اداری و استخدامی اعلام نمود که گزارش نهایی را به معاون اول رئیس جمهور عرضه کرده است، حالا پس از گذشت ماه ها هنوز توضیحی در ارتباط با وضعیت مستندسازی اطلاعات حقوقی کارکنان و مدیران و شفاف شدن وضعیت پرداخت ها به افکار عمومی عرضه نشده است.
منبع:

1399/04/16
22:20:29
5.0 از 5
2733
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش