همتی:

شبكه بانكی آماده اعطای تسهیلات به مستاجران است

شبكه بانكی آماده اعطای تسهیلات به مستاجران است به گزارش آنی بازار رئیس كل بانك مركزی ضمن اعلام آمادگی بانك مركزی برای پرداخت تسهیلات مستاجران (كمك ودیعه مسكن) اظهار داشت: مبالغ این وام برپایه طبقه بندی شهرها ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان است.


پرداخت تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از جانب وزارت راه و شهرسازی، آغاز خواهد شد.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، «عبدالناصر همتی»، امروز (یکشنبه) تصریح کرد: مبالغ این وام برپایه طبقه بندی شهرها ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان بوده و به دو روش قابل پرداخت می باشد. در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و صرفاً سود آنرا ماهانه بپردازند و در انتهای سال، اصل آنرا پرداخت کنند؛ در روش دوم متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آنرا به بانک بپردازند.
رییس کل بانک مرکزی ضمن اعلام اینکه اعتبار تخصیصی برای این وام به صورت کلی ۲۰ هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: این وام صرفاً کمکی است به مستاجران برای ودیعه و بنابراین به هیچوجه وام ودیعه نیست. همینطور در این وام، مؤجران نقشی نخواهند داشت و کسی که وام را دریافت می کند با بانک عامل طرف خواهد بود و به تصمیم خود از وام دریافتی استفاده خواهد نمود.منبع:

1399/05/13
12:13:53
5.0 از 5
2194
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش