خودرو های دپو شده مناطق آزاد ترخیص شد

خودرو های دپو شده مناطق آزاد ترخیص شد به گزارش آنی بازار طبق اعلام مسؤلان در شورایعالی مناطق آزاد به غیر از خودرو های آمریكایی و یا سفارش آمریكا مابقی خودرو های دپو شده این مناطق با مصوبه هیات وزیران ترخیص شده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، از مجموع بیشتر از ۱۲ هزار خودرویی که در سال های گذشته وارد و به هر علتی همچون تغییر شرایط ارزی و ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو در گمرکات و بنادر متوقف شده بودند که تعدادی مربوط به مناطق آزاد بود.

از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ و با مصوبه هیات وزیران نخستین مهلت در اختیار صاحبان خودرو برای ترخیص کالاهای خود قرار گرفت و در ادامه طی چند مرحله این زمان تمدید گردید که آخرین بار در اواخر خردادماه هیات وزیران برای چهارمین بار مهلت ترخیص را تمدید کرد. این در شرایطی است که تا آخر مرحله ی سوم عمده خودرو های دپو شده ترخیص و حدود۳۷۰۰ دستگاه باقی مانده بودند.

اما ناصر خرمالی – مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده مناطق آزاد – در را بطه با وضعیت ترخیص خودرو های دپو شده مناطق آزاد به ایسنا اظهار داشت که برپایه مصوبه هیات وزیران عمده خودرو های این مناطق که حدود ۲۵۰ دستگاه بود ترخیص شده است.

وی افزود: با این وجود برخی از خودرو ها با عنایت به نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری امکان ترخیص پیدا نکردند.

خرمالی اظهار داشت: خودرو های دپو شده مناطق آزاد، فقط برای تردد در این مناطق وارد شده و با تغییر قوانین و ضوابط واردات خودرو، با مشکل عدم ثبت سفارش و بالای ۲۵۰۰ سی سی مواجه و در میان آنها خودرو های ساخت آمریکا و یا سفارش آمریکا وجود داشت.

به قول این مقام مسئول در شورایعالی مناطق آزاد تمامی خودرو های بالای ۲۵۰۰ سی سی و بدون ثبت سفارش مناطق آزاد با عنایت به قوانین مربوط به این مناطق امکان ترخیص پیدا کردند ولی خودرو های ساخت و تولید آمریکا و یا سفارش آمریکا مشکل حقوقی داشته و ترخیص نشده اند که تعداد آنها حدود ۷۰ دستگاه است.

گفتنی است از مجموع حدود ۱۲ هزار و ۲۶۱ خودروی دپو شده در گمرک، تا آخر سومین مرحله از تعیین مهلت برای ترخیص (پایان اردیبهشت ماه امسال)، حدود ۳۷۰۰ دستگاه دیگر باقی مانده بود که بخشی بیشتر از ۲۰۰۰ دستگاه دارای پرونده قضایی و حدود ۱۱۰۰ دستگاه هم فاقد ثبت سفارش بودند و تعدادی هم بدون این مسایل باید با تمدید زمان فرآیند ترخیص را انجام می دادند.

در هر صورت در اواخر خردادماه باردیگر زمانی سه ماهه در اختیار صاحبان خودرو قرار گرفت که تابحال گزارشی در موردآخرین وضعیت آن منتشر نشده است.1399/05/20
14:23:48
5.0 از 5
2374
تگهای خبر: ارز , ارزش , تولید , خودرو
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش