اختصاصی آنی بازار

نرخ تورم ماهانه استان تهران كاهش پیدا كرد

نرخ تورم ماهانه استان تهران كاهش پیدا كرد به گزارش آنی بازار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: نرخ تورم ماهانه این استان در مرداد ۱۳۹۹ به ۳.۲ درصد رسید كه در مقایسه با همین نرخ در تیر سال جاری  ۴.۹ درصد كاهش داشته است.


«مسعود شفیعی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل است.
وی یادآورشد: تورم ماهانه برای گروه های عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ۴.۳ و ۲.۹ درصد بوده است.
شفیعی اظهارداشت: نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ۳.۲ درصد به ثبت رسید که نسبت به ماه قبل، پنج درصد کاهش داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: در این ماه نرخ تورم برای خانوارهای روستایی ۱.۹ درصد به ثبت رسید که نسبت به ماه قبل ۵.۸ درصد کاهش داشته است.
افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: بر مبنای آخرین نتایج، نرخ تورم نقطه ای این استان در مرداد ۱۳۹۹ به عدد ۳۴.۵ درصد رسید.
وی تصریح کرد: منظور از نرخ تورم نقطه ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است.
شفیعی افزود: این عدد نشان داده است که خانوارهای استان تهران به صورت میانگین ۳۴.۵ درصد بیشتر از مرداد ۱۳۹۸ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده­اند در حالیکه نرخ تورم نقطه ای کل کشور در مرداد سال جاری ۳۰.۴ درصد اعلام شده است.
رئیس سازمان مدیریت و بنرامه ریزی استان تهران اظهار داشت: نرخ تورم نقطه ای استان تهران در مرداد ۱۳۹۹ در مقایسه با تیر سال جاری به میزان۲.۸ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: نرخ تورم نقطه ای گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش ۴.۲ درصد به ۲۴.۲ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با افزایش ۲.۴ واحد درصدی به ۳۷.۷ درصد رسیده است.
شفیعی اعلام نمود: نرخ تورم نقطه ای برای خانوارهای شهری استان تهران ۳۴.۶ درصد ثبت شده که نسبت به ماه قبل ۲.۹ درصد افزایش داشته است.
به گفته وی نرخ تورم برای خانوارهای روستایی ۳۱.۵ درصد ثبت شده که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش داشته است.
کاهش نرخ تورم سالانه خانوارهای استان تهران
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: نرخ تورم سالانه مرداد ۱۳۹۹ برای خانوارهای این استان تهران به ۲۸.۶ درصد رسیده که نسبت ماه قبل، ۰.۲ درصد کاهش نشان داده است.
وی اضافه کرد: منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه پیش از آن است.
شفیعی یادآورشد: نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری ۲۸.۶ درصد ثبت شده که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش داشته است.
به گفته وی این نرخ برای خانوارهای روستایی ۲۹ درصد در مرداد ثبت شده که نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد کاهش داشته است.
تغییرات قیمت ها در ماه جاری
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل به ترتیب مربوط به گروه های «شیر، پنیر و تخم­ مرغ»، «دخانیات» و «چای، قهوه و سایر نوشیدنی ها» است.
شفیعی اظهارداشت: در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات»، گروه «آموزش»، گروه «هتل و رستوران» و گروه «حمل و نقل» بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.



منبع:

1399/06/04
18:42:04
5.0 از 5
1897
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش