آنی بازار گزارش می دهد؛

افزایش ۵ و نه دهم برابری حداقل حقوق كارمندان در دولت تدبیر و امید

افزایش ۵ و نه دهم برابری حداقل حقوق كارمندان در دولت تدبیر و امید به گزارش آنی بازار بررسی ها نشان داده است حداقل حقوق كاركنان دولت در سال ۱۳۹۲ برابر ۴۷۵ هزار تومان بود كه با ۵.۹ برابر رشد در سال ۱۳۹۸ به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.


در شرایطی که بعضی از فعالان اقتصادی، خیالشان راحت است که با رشد نرخ ارز و تورم، ارزش دارایی و سرمایه شان حداقل کم نمی گردد، چشم پنج میلیون کارمند و بازنشسته و ۱۴ میلیون کارگر، به افزایش حقوق و دستمزدهاست.
روزهای پایانی سال همواره چشم پنج میلیون کارمند و بازنشسته و ۱۴ میلیون کارگر به افزایش حقوق و دستمزدهاست.
نرخ تورم یکی از شاخصهای اثرگذار در زندگی حقوق بگیران دولت (کارمندان و بازنشستگان) است و افت و خیز تورم مولفه ای مهم و اثرگذار در زندگی این قشر از جامعه است.
بررسی ها نشان داده است از سال ۱۳۹۳ درصد افزایش ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان همواره بیشتر از نرخ تورم بوده است.
متوسط حقوق کارمندان دولت در سال ۱۳۹۲ برابر یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و حداقل حقوق ۴۷۵ هزار تومان بوده است. در حالیکه دولت با وجود همه مشکلات پیش روی جامعه و محدودیت منابع هزینه های جاری، کوشیده است بین حقوق و تورم تناسب برقرار کند. مطابق آمار متوسط حقوق کارکنان دولت از ۴۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ با ۴.۱ برابر رشد به مبلغ ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان امسال رسیده است.
براساس این گزارش حداقل حقوق کارکنان دولت هم در این سال ها رشد ۵.۹ برابری داشته است و از مبلغ ۴۷۵ هزار تومان به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است.
فرهنگیان بعنوان یکی دیگر از حقوق بگیران دولتی هستند که متوسط حقوق آنها در سال ۱۳۹۲ تابحال ۴.۸ برابر بیشتر شده است. در سال ۱۳۹۲ متوسط حقوق فرهنگیان برابر با یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده است که در طول این سال ها ۴.۸ برابر رشده داشته و سال جاری به ۶ میلیون تومان رسیده است.
دولت تدبیر و امید همواره عزمی راسخ برای پشتیبانی از اقشار کم درآمد و صدمه پذیر جامعه داشته است و کوشیده بر تکلیف قانونی که در برنامه ششم توسعه تعیین کرده، عمل کند و براین اساس از آغاز فعالیت خود تا کنون شاهد رشد ۵.۹ برابری متوسط مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی بوده ایم.
براساس این گزارش متوسط مستمری پرداختی به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۲ برابر ۷۱ هزار تومان بوده است که این رقم هم اکنون به ۴۱۷ هزار تومان رسیده که نشان دهنده رشد ۵.۹ برابری است.منبع:

1399/06/05
13:42:49
5.0 از 5
1758
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , تورم
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش