اختصاصی آنی بازار

افزایش ۷ ۸۱ برابری سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد

افزایش ۷ ۸۱ برابری سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد به گزارش آنی بازار مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد كشور اظهار داشت: جذب سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد كشور در دولت تدبیر و امید نسبت به زمان آغاز كار دولت ۷.۸۱ برابر (۷۸۱درصد) افزایش یافته است.


مرتضی بانک روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: ارزش سرمایه گذاری خارجی محقق شده در مناطق آزاد پارسال به ۲۱۱ میلیون دلار رسید که در مقایسه با ابتدای روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ که ۲۷ میلیون دلار بوده، ۷.۸۱ برابر افزایش دارد.
وی اضافه کرد: این سرمایه گذاری در سال ۱۳۹۳ (۱۱۳ میلیون دلار)، در سال ۱۳۹۴ (۲۴۹ میلیون دلار) سال ۱۳۹۵( ۳۴۹میلیون دلار)، سال ۱۳۹۶(۴۴۸ میلیون دلار) ۱۳۹۷(۳۰۷ میلیون دلار) در سال ۱۳۹۸ به (۲۱۱ میلیون دلار) رسید و در پنج ماهه ۱۳۹۹ هم با روند خوبی سپری می شود.
وی همینطور با اشاره به جذب سرمایه گذاری داخلی در مناطق آزاد کشور اعلام نمود: جذب سرمایه گذاری داخلی هم با افزایش ۳.۹۷ برابری(۳۹۷درصد) روبرو شده و پارسال به ۱۰۷میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریال رسید که در مقایسه با ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این مقدار یاد شده افزایش داشته است.
بانک افزود: ارزش سرمایه گذاری داخلی در سال ۱۳۹۲ آغاز دولت تدبیر و امید ۲۷ میلیارد و ۹۱ میلیون ریال، ۱۳۹۳، ۵۸میلیارد و ۶۸۳ میلیون ریال سال ۱۳۹۴ برابر ۴۰ میلیارد و ۹۶۳ میلیون ریال، سال ۱۳۹۵ مقدار ۵۸ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال، سال ۱۳۹۶ مقدار ۵۰ میلیارد و ۱۵ میلیون ریال، سال ۱۳۹۷ برابر ۶۸ میلیارد و ۹۲۷ میلیون ریال و در سال ۱۳۹۸ به ۱۰۷ میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریال رسیده است که سال جاری هم با وجود کرونا شرایط خوبی در پنج ماهه ۱۳۹۹ داریم.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور همینطور با اشاره به اینکه نقش مناطق آزاد در پیشگیری و مبارزه با کرونا بسیار موثر بوده است، اظهار داشت: ۶میلیون و ۸۱۱هزار و ۳۶۷ تن الکل، ژل، وایتکس و آب ژاول از از اول اسفند سال قبل تا آخر مرداد ماه ۱۳۹۹ در مناطق آزاد تولید شده و ۲ میلیون و ۴۱۸هزار و ۷۷۹ تن هم از همین مواد از راه مناطق آزاد وارد کشور شده است.
بانک افزود: مناطق آزاد در این زمان ۱۰میلیون و ۵۱۵ هزار و ۴۰۰ عدد دستکش، لباس بیمارستانی و ماسک تولید کرده و ۳۲ میلیون ۶۰۳هزار و ۸۰۰ عدد از همین نوع محصولات وارد کشور کرده که در سلامت مردم کشور بسیار مفید بوده است.
وی اظهار داشت: مناطق آزاد ارس، کیش، قشم، چابهار، اروند، انزلی و ماکو در تولید، صادرات و واردات کالاهای کرونایی به ایران نقش ایفا کردند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، در مسافرت یک روزه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور به منطقه آزاد ارس ۶ واحد نفتی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی با اعتبار هزینه شده و سرمایه در گردش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی بیشتر از ۲۲۰ نفر راه اندازی شد.
مرتضی بانک در جریان سفر خود به منطقه آزاد ارس همینطور از برخی از واحدهای فعال همچون واحد تولید منسوجات بی بافت و کشتارگاه صنعتی این منطقه هم دیدن کرد.منبع:

1399/06/07
13:57:59
5.0 از 5
1869
تگهای خبر: ارز , ارزش , بانك , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش