طرح دوفوریتی كمیسیون بودجه برای اصلاح ساختار بودجه

طرح دوفوریتی كمیسیون بودجه برای اصلاح ساختار بودجه آنی بازار: سخنگوی كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از طرح دوفوریتی این كمیسیون برای اصلاح ساختار بودجه آگاهی داد.


محمدمهدی مفتح در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز(یکشنبه) از بررسی گزارش کمیته اصلاح ساختار بودجه در جلسه امروز با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه آگاهی داد و اظهار داشت: کمیته اصلاح ساختار بودجه بررسی گسترده ای را روی بودجه تابحال انجام داده و امروز زنگنه رئیس این کمیته طرحی ۱۴ ماده ای را برای اصلاح ساختار پیشنهاد کرد که پس از تصویب در کمیسیون به صورت دو فوریتی به صحن علنی مجلس ارائه تا بودجه سال ۱۴۰۰ مبتنی بر آن تدوین شود.
وی ادامه داد: موادی همچون اینکه کاهش نرخ مالیات اشخاص حقوقی از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد، لغو معافیت های مالیاتی ارزش افزوده برحسب جغرافیا، پرداخت نقدی فقط به ذی نفع نهایی از محل اعتبارات بودجه عمومی، تشکیل کمیته بازنگری هزینه ها و انضباط مالی دولت و... در این طرح لحاظ شده بود.
این نماینده مجلس با اشاره به ارائه نظرات اعضای کمیسیون برنامه و بودجه درباره طرح موادی از اصلاح ساختار بودجه تصریح کرد: نمایندگان ضمن تاکید بر انجام اصلاح ساختار بودجه، برخی اعضا معتقد بودند روش کار و محورهای مطروحه را در این طرح تامین کننده هدف اصلی اصلاح ساختار ندانستند. آنها معتقدند ممکنست اجرای برخی بندهای این طرح از رونق اقتصادی کاسته و سبب کم توجهی به مناطق محروم شود یعنی سیاست هایی که طی سال های مختلف سبب تصویب قوانینی برای پایه های دریافتی و مالیاتی کشور شده، گرفتار خدشه شود.
مفتح در آخر اظهار داشت که مقرر است کمیته اصلاح ساختار بودجه باتوجه به نظرات و پیشنهادات اعضای کمیسیون بررسی‪‎‬های بیشتری را روی طرح موادی از اصلاح ساختار بودجه انجام دهد تا اصلاح ساختار بودجه به شکل منطقی در کشور عملیاتی شود.
منبع:

1399/06/23
22:17:39
5.0 از 5
1318
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش