خبر خوش همتی از گشایش های ارزی و بهبود صادرات نفت

خبر خوش همتی از گشایش های ارزی و بهبود صادرات نفت به گزارش آنی بازار رئیس كل بانك مركزی با اشاره به كوشش های آمریكا برای جنگ روانی و فشار مقابل ایران، اظهار داشت: در حوزه بین المللی رایزنی های ارزی ما در بعضی كشورها در آستانه ثمردهی بوده و از جانب دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادركنندگان سرعت گرفته است.


به گزارش آنی بازار به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در جلسه دوره ای خود با مدیران عامل بانک ها ضمن تقدیر از عملکرد شبکه بانکی در بخش کنترل نقدینگی، بازار بین بانکی، پرداخت تسهیلات مبارزه با کرونا، قرض الحسنه ازدواج جوانان و خصوصا بخش های پیشران و صنایع کوچک و متوسط، بر ضرورت تداوم انسجام و حمیت در همه ارکان اقتصادی کشور برای مواجهه موفقیت آمیز با شرایط جنگ اقتصادی تصریح کرد.
وی اظهار داشت: عملکرد بانک ها طی چند سال قبل قابل قبول و سازنده بوده است، این درحالی است که تحت تأثیر عوامل خارج از اراده آنها همواره با مشکلاتی هم دست به گریبان بوده اند.
رئیس کل بانک مرکزی از مدیران عامل بانک ها خواست اقدامات مثبت نظام بانکی را هرچه بیشتر برای مردم تبیین کنند.
همتی به وضعیت نرخ ارز در ایام اخیر اشاره نمود و اضافه کرد: آمریکا تمام تلاش خویش را در این روزها به خرج داده است و نهایت جنگ روانی و فشار آنها، همین شرایطی است که این روزها شاهد می باشیم.
رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اخبار ناشی از گشایش های ارزی اظهار داشت: در حوزه بین المللی رایزنی های ما در بعضی کشورها در آستانه ثمردهی است و از سوی دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هر سه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: بر همین مبنا از بانک ها هم می خواهیم به انتقال و در دسترس قرار دادن منابع ارزی برای نیازهای تعریف شده ادامه دهند.
رئیس شورای پول و اعتبار تصریح کرد: آنچه نظام بانکی در شرایط مبارزه با کرونا انجام داد یک اقدام تحسین برانگیز بود که توانستند در همان ابتدای انتشار کرونا ۲۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار خانوارهای یارانه بگیر قرار دهند و همین مساله قدردانی رئیس جمهوری را به دنبال داشت.
رئیس کل بانک مرکزی ضمن برحذر داشتن بانک ها از رشد بی محابای ترازنامه اضافه کرد: بانک ها باید بگونه ای عمل کنند که رشد ترازنامه شان را متناسب با وضعیت ترازنامه و ریسک بانک تنظیم کنند و به بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی کمک کنند.
رئیس کل بانک مرکزی بر ضرورت توجه بیشتر شبکه بانکی به طرح گواهی اعتبار مولد (گام) تصریح کرد و اضافه کرد: این طرح همچون طرح هایی است که متناسب با شعار سال و جهش تولید می تواند از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط حمایت های جدی کند و بر همین مبنا لزوم دارد بانک ها بیشتر از گذشته به آن بپردازند.
وی اظهار داشت: شرایط پیوستن بانکهای خصوصی به طرح گام را بزودی فراهم می نماییم.منبع:

1399/06/30
22:16:02
5.0 از 5
1369
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش