پرداخت پاداش هیئت مدیره شركت های دولتی برپایه بهره وری آنها

پرداخت پاداش هیئت مدیره شركت های دولتی برپایه بهره وری آنها به گزارش آنی بازار رئیس سازمان ملی بهره وری اعلام نمود: پاداش هیئت مدیره شركت های دولتی كه گفته می شود سلیقه ای انجام می شود، از این پس طبق بند ˮدˮ تبصره ۲۱ قانون بودجه سالجاری برپایه بهره وری شركت ها صورت می گیرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، نشست خبری رئیس سازمان ملی بهره وری ایران در ساختمان سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار گردید.
در این جلسه، فاطمه پهلوانی درباره تکالیف بهره وری در بودجه سال ۹۹ اظهار نمود: در ماده ۵ برنامه ششم توسعه دستگاه های اجرایی موظف می باشند چرخه بهره وری را در دستگاه با رویکرد رشد اقتصادی پیاده کنند و ظرف ۶ ماه برنامه خویش را برای عملیاتی شدن به سازمان بهره وری عرضه کنند تا بعد از تایید در سال اول در هیئت وزیران تصویب شود.
وی ادامه داد: چهار سال برای استقرار چرخه بهره وری در برنامه ششم سعی شده است که در این حوزه ۳۴ دستگاه بزرگ ملی ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری حضور دارند. از آنجائیکه نمی گردد در شش ماه چرخ های بهره وری را اجرایی کرد و زمان بندی قانون برنامه ششم درست نبوده است اما اصل هدف درست است.
به قول پهلوانی، تلاش شده است تا همکاری با دستگاه ها در این حوزه حذف شود و از جانب سازمان بازرسی و مجلس مورد سوال قرار گرفتیم که این تکلیف قانونی چه شد. اساسا این مورد را رها نمی نماییم اما اشکالات قانون را مرتفع خواهیم کرد.

وضعیت دستگاه های اجرایی در بهره وری
وی با اشاره به اینکه چرخه بهره وری پدیده جدیدی است، اظهار داشت: تا نیمه اول سال ۹۸ بالغ بر ۵۰ درصد دستگاه ها وارد گام ۵ چرخه بهره وری شده اند. اصل فعالیت در گامهای ۵ و ۶ و ۷ است که به مساله شناسی و شاخص ها برای بهبود رشد اقتصادی می پردازد. در این حوزه، ۱۴ دستگاه متولی بخش اقتصادی هستند که آنها هدف اصلی قرار داده ایم.
پهلوانی با اشاره به اینکه سال ۹۹ امکان ابزار بودجه برای ارتقای بهره وری را در اختیار داشتیم خاطرنشان کرد: در بند «د» تبصره ۲۱ قانون بودجه سال جاری، بودجه جزئی وجود دارد که شرکت های دولتی مورد توجه قرار گرفته است مجامعی آنها باید چرخه بهره وری را تصویب کنند. پاداش هیئت مدیره شرکت های دولتی که گفته می شود سلیقه ای بوده است، منوط به بهره وری شرکت شده است.

تشکیل کار گروهی برای سنجش بهره وری شرکت ها
رئیس سازمان ملی بهره وری با اشاره به تشکیل کارگروهی به منظور سنجش بهره وری شرکت ها، اظهار نمود: این کارگروه متشکل از نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی، وزارت اقتصاد، سازمان بهره وری و شرکت ها است که بر مبنای مدل و الگوریتمی عرضه شده و صورت های مالی سنجش خواهد شد. همچنین، برای پیشگیری از اتلاف وقت و منابع، سامانه جدیدی ایجاد نکردیم و سامانه شرکت های دولتی که در وزارت اقتصاد است پارامترهای بهره وری به آن اضافه خواهد شد.
او در آخر با بیان تشکیل کمیته بهره وری در دستگاه ها و استان ها، اظهار داشت: آئین نامه جامع و مانع تدوین شده تا با همکاری دستگاه صورت گیرد. سه ماه در این حوزه تاخیر وجود داشت که البته اردیبهشت ماه پیش نویس آئین نامه تهیه و در اختیار هیئت وزیران قرار گرفت که در صف ترافیک تصویب آئین نامه ها بود.
منبع:

1399/07/07
00:01:44
5.0 از 5
1573
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , خدمات , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش