نوبخت:

۱۱۰ هزار واحد مسكونی نیازمندان كشور در حال ساخت است

۱۱۰ هزار واحد مسكونی نیازمندان كشور در حال ساخت است به گزارش آنی بازار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: 110 هزار واحد مسكن محرومان در نقاط مختلف كشور در حال ساخت است كه تا اختتام فعالیت دولت دوازدهم تكمیل و در اختیار واجدان شرایط قرار می گیرد.


محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی مسکن محرومان در شهر کارچان اراک، اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.
وی افزود: بااینکه وظیفه اصلی دولت ایجاد زیرساخت های اساسی از قبیل سدسازی، جاده سازی و توسعه شبکه ریلی است اما حلاوت و شیرینی ساخت منزل مسکونی برای نیازمندان سبب شده که دولت برنامه ریزی های گسترده ای در این خصوص پیش بینی نماید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: بیش از ۱۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان در نقاط مختلف کشور در حال ساخت است که تا اختتام فعالیت دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرارمی گیرند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور نیز اظهار داشت: عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان این نهاد انقلابی در استان مرکزی شروع شده که تا اختتام فعالیت دولت در خردادماه سال آینده به بهره برداری می رسند.
مرتضی بختیاری اضافه کرد: استانداری مرکزی در تامین زمین مورد نیاز این طرح، حمایت های بسیاری داشت که جای قدردانی دارد.
وی بیان کرد: علاوه بر این عملیات اجرایی، ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد روستایی نیز در استان مرکزی شروع شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مشکلی در ساخت مسکن محرومان در روستاهای کشور وجود ندارد اما در تامین زمین برای اجرای این طرح در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر مشکلاتی وجود دارد که باید رفع گردد.
مدیرکل روستایی بنیاد مسکن کشور نیز اظهار داشت: هم اکنون ۸۸ هزار واحد مسکونی در ۲۰ استان کشور در چارچوب مسکن محرومان در حال ساخت است و ۲ هزار واحد نیز برای ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی با اعتبار بلاعوض ۲۵۰۰ میلیارد تومان و ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مدنظر است.
سهرابی افزود: ۲۴ هزار واحد در سال قبل به پایان رسید و امید است مسکن محرومان استان مرکزی به تعداد ۲ هزار واحد با اعتبار بلاعوض بیش از ۶۰ میلیارد تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی در ۹ ماه آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.
شرکت در شورای توسعه و برنامه ریزی استان، شرکت در آئین بهره برداری از تقاطع غیر همسطح شهید صیدی، بازدید از طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی اراک، شرکت در آئین آغاز عملیات اجرایی مرحله سوم مدارس المهدی، بهره برداری از مرحله دوم بیمارستان المهدی و شرکت در آئین بهره برداری از چهار هزار و چهارصدمین واحد مسکونی بازسازی شده سیل بهار ۹۸ همچون برنامه های سفر یک روزه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مسافرت یک روزه به اراک بود.منبع:

1399/07/11
21:25:37
5.0 از 5
1641
تگهای خبر: ارز , تسهیلات , سازمان , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش