سامانه الكترونیكی امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید

سامانه الكترونیكی امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید سامانه الكترونیكی معاونت امور مجلس وزارت امور اقتصاد و دارایی با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، با راه اندازی این سامانه نمایندگان می توانند تمامی مکاتبات خود با وزارت اقتصاد و دارایی را وارد و تمام مراحل مکاتبات به معاونت های وزارتخانه اقتصاد و دارایی را با ثبت شماره و دستور پیگیری کنند.
حسینعلی امیری عصر چهارشنبه در مراسم رونمایی این سامانه اظهار داشت: عصر امروز، عصر فناوری اطلاعات است و رشد فزاینده فناوری اطلاعات یک معیار در پیشرفت و توسعه کشورهاست.
وی با بیان این که امروزه مبانی و معیار ارزیابی سرعت و قابلیت بیشتر تولید و تبادل اطلاعات ملاک پیشرفت جوامع به حساب می آید، اظهار داشت: با عنایت به لزوم شفافیت، سهولت دسترسی به اطلاعات، شهروندمداری، رقابت اقتصادی، کسب و کارهای نوین، تغییر انتظارات مردم، دسترسی به اطلاعات و پاسخگو بودن دولت لزوم توجه به زیرساخت های دولت الکترونیک نمایان می شود.
امیری اضافه کرد: در همین راستا در برنامه های سوم تا ششم به حوزه ایجاد زیرساخت یا توسعه خدمات دولت الکترونیک توجه شده است که البته در سال های مختلف در کشور پرداختن به این مورد با فراز و نشیب هایی روبه رو بوده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری افزود: در سال های اخیر با توجه به توجه ویژه رئیس جمهوری تلاش هایی در این عرصه صورت گرفت که باعث رشد رتبه ایران شد که در آخرین گزارش ۲۰۱۸ سازمان ملل از ۱۰۰ به ۸۶ ارتقاء یافته است.
امیری تصریح کرد: دولت هوشمند و اقتصاد هوشمند منجر به عرضه خدمات فراگیر دولت می شود که در نهایت شاهد ارتقاء عملکرد دولت در حاکمیت مطلوب و بهبود وضع و رضایتمندی مردم خواهد شد.
وی اضافه کرد: با توجه به نقش تقنینی و نظارتی مجلس راه اندازی سامانه های حقوقی و پارلمانی وزارتخانه ها امری بسیار مهم می باشد چونکه نمایندگان مجلس درخواست های گوناگونی از موکلین خود برای دستگاه های مختلف دارند که برقراری این سامانه های منسجم و یکپارچه می تواند باعث رضایتمندی مردم و شفاف سازی شود که این امر اعتماد و امید را برای مردم در این راه رقم خواهد زد.
معاون امور مجلس رئیس جمهوری تصریح کرد: سامانه تخصصی امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی در جهت ارتقای سطح کیفی خدمات توسعه اقتصاد هوشمند و اقتصاد الکترونیک و توسعه روابط دولت و مجلس است.
امیری تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه ها به خوبی می توان انتظارات پارلمانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی را رصد و در چهارچوب قانون به پاسخگویی آنها پرداخت.منبع:

1399/07/12
14:07:01
5.0 از 5
1596
تگهای خبر: ارز , ارزیابی , اقتصاد , تخصص
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش