درخواست اصلاح آئین نامه اجرایی قانون صدور چك در دولت

درخواست اصلاح آئین نامه اجرایی قانون صدور چك در دولت به گزارش آنی بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور بهره مندی واحدهای تولید متوسط دارای ۵۰ نفر كارگر یا بیشتر از مزایای آئین نامه اجرایی قانون صدور چك، پیشنهاد اصلاح این آئین نامه را به كمیسیون اقتصاد هیات دولت عرضه كرده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، به باعث تبصره (۱) ذیل ماده (۵) مکرر قانون اصلاح قانون صدور چک، چنانچه اعمال محدودیت های مربوط به عدم افتتاح حساب، عدم پرداخت هرگونه تسهیلات بانکی، عدم گشایش اعتبار اسنادی ارزی و ریالی در مورد بنگاه های اقتصادی باعث اختلال امنیت اقتصادی استان شود، شورای تأمین می تواند این ممنوعیت ها را برای مدت یک سال به حالت تعلیق درآورد.
در بند (۱) ماده (۲) آئین نامه اجرایی تبصره مذکور، یکی از موارد عدم اعمال محدودیت پیشبینی تعداد ۱۰۰ نفر کارگر بر مبنای لیست حق بیمه بوده است.
با توجه به اینکه بعضاً واحدهای تولید متوسط دارای ۵۰ نفر کارگر یا بیشتر می باشند عملاً این محدودیت برای شرکت های مذکور به قوت باقی است و از سوی دیگر برای برخورداری واحدهای تولیدی تعطیل که با برنامه ریزی می توانند نسبت به فعال نمودن واحد اقدام نمایند هم حکمی پیشبینی نگردیده است.
لذا به منظور حل مشکل یاد شده، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد اصلاح آئین نامه اجرایی فوق را به هیئت دولت عرضه نموده است.
متن پیشنهادی ارسالی به شرح زیر است:
بند (۱) ماده (۲): تعداد کارکنان بنگاه در (۱۲) ماه منتهی به درخواست طبق لیست حق بیمه پرداختی ۵۰ نفر و بیشتر باشد.
تبصره: واحدهای تولیدی تعطیل با عرضه برنامه راه اندازی می توانند از مزایای این آیین نامه بهره مند گردند.1399/07/13
14:05:49
5.0 از 5
1687
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بیمه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش