دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

مناطق آزاد از استارتاپ های خدمات رسان به بازنشستگان حمایت می كنند

مناطق آزاد از استارتاپ های خدمات رسان به بازنشستگان حمایت می كنند به گزارش آنی بازار مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: مناطق آزاد از خدمات استارتاپ های خدمات رسان به بازنشستگان حمایت می كند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، مرتضی بانک در بازدید از مرکز ارتباط با ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری و چندین پروژه شرکت های نوآور (استارتاپی) در زمینه های مختلف مورد نیاز سالمندان اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و امکانات ارتباطی و شرکت های نوآورانه، ابتکار بسیار مناسبی است که مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، بستر آنرا به خوبی فراهم نموده است.
وی افزود: رویکرد دوسویه صندوق بازنشستگی در شناسایی نیازها و به کارگیری خلاقیت و نوآوری برای پاسخگویی به آنها می تواند الگوی مناسبی برای سیستم ها و سازمان های خدماتی در کشور شود، اینکه استارتآپ ها به صورت متمرکز خدمات مورد نیاز را با توجه ویژه به حداکثر سهولت ممکن طراحی می کنند، قابل توجه است.
بانک اضافه کرد: شاید تصور عمومی آن باشد که فناوریهای جدید و شرکت های استارتاپی برای بازنشستگان و سالمندان کاربردی ندارد؛ درحالیکه کارهای این مرکز نشان داد از این طریق می توان تحولی را در جهت بازآفرینی نقش سالمندان در کارهای اجتماعی و ارتقای کیفیت زندگی آنان به وجود آورد.
وی همین طور با اشاره به توضیحات ارائه شده از طرف مدیران اپلیکیشن ها اظهار داشت: بعضی از این اپلیکیشن ها علاوه بر آنکه خدماتی به بازنشستگان و سالمندان ارائه می دهند، بستری هم جهت استفاده از خدمات، دانش و تجربه بازنشستگان و تولید ثروت و ارزش افزوده برای آنان فراهم می کنند که اقدامی بسیار مهم، خلاقانه و ابتکاری است.
مشاور رئیس جمهوری با اشاره به گستره جمعیتی جامعه بازنشستگان و سالمندان کشور اشاره کرد: فعال شدن شرکت های نوآور و خدمات مجازی در بین این قشر، می تواند هم در بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی و سلامت سالمندان موثر باشد و هم بازار و فرصت مناسبی برای ورود دانش آموختگان و دانشجویان رشته های علوم اجتماعی و ارتباطات فراهم می سازد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: با آنکه کوشش برای ارتقاء کیفیت سیستم های توزیع در شرکت های استارتاپی مناسب است؛ اما لازم است فرآیندهای نوآورانه به سمت رونق و جهش تولید و کارآفرینی هدایت شوند.
تقویت شرکت های نوآور خدمات اجتماعی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هم در جریان این بازدید با ارائه توضیحات تکمیلی، هدف از راه اندازی این مرکز را تقویت و توسعه شرکت های نوآور در بخش خدمات اجتماعی خصوصاً برای بازنشستگان و سالمندان ذکر کرد.
اکبر افتخاری اظهار داشت: خیلی از این اپلیکیشن ها و پروژه ها می توانند نقش مهمی در حفظ و ارتقای توانمندی سالمندان ایفا کنند و کمک کنند تا از مهارت ها و دانش و تجارب آنها در سنین بالا در جهت منافع جامعه استفاده گردد.
وی همین طور با اشاره به اجرا شدن هفت بسته طرح «یاری» در جهت ارائه خدمات رفاهی و معیشتی به بازنشستگان کشوری در امسال، اظهار داشت: تداوم و توسعه این بسته ها، نیازمند تقویت زیرساخت ها و پشتوانه های اجرائی و عملیاتی با بهره گیری از ابزارهایی چون فروشگاه اینترنتی و کیف پول مجازی است که مرکز نوآوری های صبا درحال پیگیری و اجرای آنهاست.
پاسخگویی به هفت هزار تلفن در شبانه روز
مدیر مرکز جامع ارتباط با ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری نیز اظهار داشت: این مرکز از اول شهریورماه آغازبه کار کرده است و همکاران ما در طول این مدت بطور میانگین پاسخگوی هفت هزارتماس تلفنی بازنشستگان در شبانه روز هستند.
مرتضی مستوفی اظهار داشت: ۹۹درصد پرسش ها در لایه اول و هنگام تماس توسط اپراتورها پاسخ داده می شوند و یک درصد باقیمانده به کارشناسان صندوق بازنشستگی کشوری ارجاع داده می شوند که بعد از دریافت پاسخ، در چارچوب سیستمی در فاصله زمانی چند روز به مراجعان ارائه می شود.منبع:

1399/07/19
11:37:04
5.0 از 5
1567
تگهای خبر: ابزار , ارز , ارزش , اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش