در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛

مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی محول شد

مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی محول شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به منظور ایجاد مدیریت واحد و انسجام بخشی به امور پایانه های مرزی كشور، مدیریت این پایانه ها، همچون پایانه های هوایی و دریایی را به وزارت راه و شهرسازی محول كرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تصریح کرد: دستگاه های مسئول موظفند رفع موانع اداری در روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان را در اولویت کاری خود قرار دهند و هرگونه ناهماهنگی در رویه های اداری را برطرف کنند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه در شرایطی که سخت ترین تحریم ها به کشور تحمیل شده، تلاش شده ظرفیت های صادرات غیرنفتی ارتقا یابد، خاطرنشان کرد: گمرک مکلف است ارزش محصولات صادراتی شرکت های پتروشیمی را بر اساس ارزش پایه صادراتی متناظر اعلامی که به صورت هفتگی توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام می شود، محاسبه کند.
در این راستا به منظور ایجاد مدیریت واحد در جهت انسجام بخشی به امور پایانه های مرزی کشور مدیریت این پایانه ها، همچون پایانه های هوایی و دریایی به وزارت راه و شهرسازی محول شد.
روحانی با تاکید بر تأمین نیازها و کمبودهای فنی و اداری در این حوزه اضافه کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است با تسریع در رفع نیازها و تأمین تجهیزات گمرکی در گمرکات مرزی امکان ترخیص هر چه سریع تر کالاها را فراهم آورد.منبع:

1399/07/22
13:30:44
5.0 از 5
1759
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , تجاری
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش