در بیست و نهمین برنامه افتتاح جهش تولید اتفاق افتاد؛

بهره برداری و آغاز عملیات اجرائی بیش از ۵۰۰ هزار واحد مسكونی

بهره برداری و آغاز عملیات اجرائی بیش از ۵۰۰ هزار واحد مسكونی بهره برداری و شروع عملیات اجرایی 509 هزار واحد مسكونی مربوط به طرح های اقدام ملی مسكن و مسكن مهر در چارچوب بیست و نهمین برنامه افتتاح جهش تولید با حضور رئیس جمهوری، وزیران راه و شهرسازی و همینطور آموزش و پرورش انجام شد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، آیین آغاز بهره برداری و شروع عملیات اجرائی طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی، امروز (پنجشنبه) در چارچوب افتتاح ۵۰۹ هزار واحد مسکونی در طرح های «اقدام ملی مسکن» و «مسکن مهر» با حضور رئیس جمهوری و وزرای راه و شهرسازی و آموزش وپرورش به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور انجام شد.
در این مراسم ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در ۸ استان و بافت های فرسوده و ۴۰ هزار و ۱۸۰ واحد مسکونی مهر با دستور رئیس جمهوری افتتاح و عملیات اجرائی ۱۵۷ هزار واحد مسکونی در چارچوب تفاهم نامه ها و طرح اقدام ملی مسکن، شروع شد.
در این آیین که بیست و نهمین برنامه افتتاح جهش تولید بود، همین طور واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی به صورت گروهی به واجدین شرایط در چارچوب طرح اقدام ملی و معرفی ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به واجدین شرایط به طرح ها در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن در ۳۱ استان، با دستور روحانی اجرائی شد.
برای اجرای این طرح ها ۲۴۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و برای یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اشتغال به وجود آمده است.
پروژه مسکن مهر تا قبل از اختتام دولت اختتام خواهد یافت
در این مراسم «حسن روحانی»، با تاکید بر این که وجود مسکن مناسب سبب آرامش مردم است، اشاره کرد: از آغاز دولت دو کار مهم بر دوش داشتیم؛ یکی بحث ساماندهی بافت های فرسوده بود که بسیار اهمیت دارد و دیگری ساختن شهرک های جدید بود که از شروع دولت یازدهم این کار آغاز و شهرک هایی ساخته شد. شهرک سازی جزو مواردی است که در همه جاهایی که نیاز به مسکن داریم، باید آنرا دنبال نماییم.
وی همین طور در این برنامه از نزدیک بودن اختتام کار مسکن مهر آگاهی داد و اضافه کرد: کار بزرگ دیگری که در شرف اختتام است، واحدهای مسکن مهر بود که بر دوش دولت یازدهم و دوازدهم قرار داشت. همین امروز بیش از ۴۰ هزار واحد از واحدهای مسکن مهر راه اندازی شد و ۵۰ هزار واحد دیگر هم وجود دارد که تا اختتام دولت تکمیل و تحویل داده خواهد شد.
رئیس جمهور درباب مسکن مهر یادآوری کرد: علاوه بر این موارد آماده شده، یکصد هزار واحد دارای مشکل نیز وجود دارد که از این تعداد حدود ۷۰ هزار واحد مسکن مهر در جایی ساخته شده که متقاضی نیست و حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار واحد نیز مشکلات حقوقی دارد و در دادگاه در حال بررسی است.
ایجاد جریان پایدار تولید مسکن با مصونیت از آفت ها
«محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی نیز در این آیین بهره برداری با تاکید بر اهمیت بخش ساخت مسکن در اقتصاد کشور اعلام نمود: امروز بعنوان مهم ترین اقدامی که صورت خواهد گرفت از جریان پایدار تولید مسکن بهره برداری می شود. در این رونمایی از مرحله انتخاب زمین و نقشه برداری تا تکمیل پروژه و تحویل واحدهای مسکونی به مردم قابل نظارت و ردیابی خواهد بود و تمام این مراحل از آفت هایی که تهدیدکننده مراحل ساخت است، مصون سازی خواهد شد.
وی همین طور با بیان افتتاح ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد از طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اقدام ملی، اضافه کرد: همین طور امروز ۴۰۰ هزار نفری که طبق تعهد و وعده دولت و مقام معظم رهبری برای دریافت مسکن ثبت نام و واریز وجه داشته اند، از محل قرارگیری واحد مسکونی خود در پروژه های تعریف شده آگاه خواهند شد.
اسلامی درباب طرح های بافت فرسوده اظهار داشت: برای رفع ناکامی دراین زمینه نیاز به همراهی مردم با مشاوره دادن و تسهیل گری است. البته نقش مهم شهرداری ها در این مساله حائز اهمیت می باشد و با مشارکت همه دستگاه های مرتبط می توانیم اصلاح بافت های فرسوده را شتاب دهیم.
همکاری وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن فرهنگیان
از دیگر برنامه های آیین بهره برداری، کلنگ زنی برای ساخت مسکن فرهنگیان بود. «محسن حاجی میرزایی»، وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه این طرح در ۱۸ استان و ۶۶ شهرستان اجرا می شود، اظهار داشت: پیمانکار خیلی از این طرح تعیین و عملیات اجرائی آنها شروع شده تا فرهنگیان عزیز از این خدمات بهره مند شوند.
وی با تاکید بر همراهی و همکاری صمیمانه وزارت راه و شهرسازی افزود: فرهنگیانی که می خواهند از این خدمت استفاده کنند نیازمند یک آورده اولیه هستند که با همکاری با بانک ملی ایران این کار انجام شده و ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار ۱۲ درصدی در نظر گرفته شده است. این اعتبار برای تمام فرهنگیانی که مشمول این طرح شدند بعنوان آورده اولیه در اختیارشان قرار خواهد گرفت.منبع:

1399/08/02
16:30:55
5.0 از 5
1922
تگهای خبر: آرامش , آموزش , اقتصاد , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش