واعظی:

دولت به دنبال گرانی ارز نیست

دولت به دنبال گرانی ارز نیست آنی بازار: رئیس دفتر رئیس جمهور در واكنش به برخی ادعاها درباب تمایل دولت به افزایش نرخ ارز اصرار كرد كه دولت به دنبال گرانی ارز نیست.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، به دنبال شایعه سازی برخی محافل و رسانه ها در خصوص مانع تراشی دولت در راه کاهش نرخ ارز، محمود واعظی این ادعا را کاملا غلط خواند و اظهار داشت: این ادعایی است که هر چند وقت یک دفعه از طرف برخی محافل مقابل دولت مطرح می شود در صورتیکه هم طراحان و هم منتشرکنندگان آن می دانند چنین حرفی چقدر غلط، متناقض و بی اساس است.
واعظی با اعلان اینکه از زمان خروج آمریکا از برجام، دولت مستمرا در دو جبهه جنگیده است، اشاره کرد: دولت از یک طرف با تحریم های بی سابقه آمریکا مقابله کرده تا جنگ اقتصادی تمام عیاری که مقابل ایران آغاز کردند، خنثی شود، و از جانب دیگر در تمام این مدت با سوداگران و کاسبانی که از شرایط تحریمی ارتزاق می کنند، در نبرد بوده است.
وی اضافه کرد: این سوداگران تحت هر شرایطی به دنبال مطامع خود هستند و برای این کار ابایی از بی ثبات سازی اقتصاد و ایجاد تنش و نوسان در بازاراهای مختلف ندارند. به همین دلیل همیشه در امتداد موفق نشدن سیاست های ثبات ساز و کنترلی دولت حرکت می کنند.
رئیس دفتر رئیس جمهور تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و تامین مواد اولیه کارخانجات را دو سیاست مبنایی دولت در سال های تحریم دانست و اشاره کرد: دولت همیشه تلاش نموده کالاهای اساسی مورد نیاز مردم اولا به وفور و ثانیا با قیمت منطقی به دست آنها برسد، از طرف دیگر به دنبال این بوده که با تامین مواد اولیه کارخانجات، چرخ تولید در کشور متوقف نشود.
این عضو کابینه تدبیر و امید اضافه کرد: ادعای تمایل دولت به گرانی ارز در درون خود دارای تناقض است. دولتی که تمام هم وغم خودرا بر کنترل قیمت کالاهای اساسی و تامین مواد اولیه کارخانه جات قرار داده، چطور ممکنست متمایل به افزایش نرخ ارز باشد. دولت نه فقط از گرانی ارز هیچ نفعی نمی برد، بلکه بارها کرده که که نرخ فعلی ارز را غیرواقعی و زیان بار می داند.
واعظی طرح چنین ادعایی مقابل دولت را کاملا مغرضانه دانست و اذعان داشت: این تحلیل مغرضانه زاییده ذهن کاسبان تحریم و سوداگرانی است که به دنبال متلاطم کردن جو بازارهای مختلف و انحراف افکار عمومی هستند.
رئیس دفتر رئیس جمهور در آخر اشاره کرد: دولت همیشه به دنبال ثبات در اقتصاد، مبارزه با تورم، کاهش فشارهای معیشتی به مردم و رونق تولید بوده و از همین منظر، همیشه تلاش نموده از نرخ های غیرواقعی ارز فاصله گرفته و به سمت قیمت واقعی و همخوان با واقعیت های اقتصادی کشور حرکت نماییم.
منبع:

1399/08/20
12:22:45
5.0 از 5
1325
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش