نوبخت تشریح كرد

جزئیات پروسه تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشكده علوم پزشكی

جزئیات پروسه تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشكده علوم پزشكی آنی بازار: رئیس سازمان برنامه و بودجه جزئیات پروسه تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشكده تكنولوژی های جدید دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی را تشریح نمود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، باتوجه به طرح شایعاتی درباب روند تخصیص اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی برای خرید ساختمان دانشکده تکنولوژی های جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و اعلام رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص اینکه بعد از پیگیری های این سازمان محل تخصیص این اعتبار تغییر نمود، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به رئیس دفتر رئیس جمهوری پروسه این تخصیص بودجه را تشریح نمود.
در نامه محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه آمده است:
۱- طرح راه اندازی دانشکده تکنولوژی های جدید بعد از طی مراحل قانونی و تهیه گزارشات توجیهی فنی و اقتصادی برای نخستین بار درسال ۱۳۹۱ بعد از تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصویب و سپس ابلاغ شد و تا حالا همه ساله در قوانین بودجه سنواتی دارای اعتبار مصوب بوده و آخرین بار در پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.
۲- باتوجه به اعتبار اندک طرح مذکور طی سالیان گذشته و عدم امکان راه اندازی فضای جدید، فضای دانشکده تکنولوژی های جدید در بخش هایی از بیمارستان دانشگاه شهید بهشتی فعال بوده که به علت نامناسب بودن فضای مذکور از یک طرف و ضرورت تجمیع دانشکده مذکور (با کاربری تکنولوژی های جدید در حوزه پزشکی، داروسازی و آزمایشگاهی) با دانشکده آموزش پزشکی و مدیریت، خرید ساختمانی جدید طی نامه مورخ ۹۹/۲/۲۰ توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی درخواست گردید که به سبب نامه مورخ ۹۹/۴/۲۹ وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید قرار گرفت و نهایتا باتوجه به تشدید بیماریهای نوپدید همچون کرونا و ضرورت ایجاد مراکز نوین در حوزه پزشکی و گسترش آزمایشگاه ها با فناوری های نوین و داروسازی، به سبب موافقت ریاست محترم جمهور ابلاغ طی نامه مورخ ۹۹/۴/۲۹ توسط آن نهاد تخصیص اعتبار در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
۳- تخصیص طرح مذکور ابتدا طی ابلاغیه مورخ ۹۹/۴/۳۰ از محل یک میلیارد یورو مبلغ صندوق توسعه ملی که طبق برنامه مصوب ستاد کرونا (ابلاغی طی نامه شماره) به وزارت بهداشت می بایست ۶۸۰ میلیارد تومان آن به طرح های عمرانی اختصاص پیدا کند، ابلاغ شد. متعاقبا باتوجه به وجود ردیف ۵۵۰۰۰۰۰۸۷ جدول شماره ۹ قانون بودجه سال جاری که ویژه کمک به طرح های قابل اتمام در سال ۹۹ (مندرج در صفحه شماره ۲۰۰ ماده قانون بودجه) است و اعتبار نقدی آن نیز از حساب موجود خزانه برای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای تامین شده است. محل پرداخت طی ابلاغیه مورخ ۹۹/۵/۶ اصلاح گردید.
لازم به توضیح است که این اصلاح فقط یک بحث تخصصی بودجه است که با تشخیص این سازمان و بدون هر گونه دخالت و درخواست یا تذکر از جانب نهادهای نظارتی صورت گرفته است.
روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری هم امروز در اطلاعیه ای در پاسخ به ادعای مطرح شده درباب اعتبار تخصیص یافته برای دانشگاه شهید بهشتی، اشاره کرد: آنچه به نقل از رئیس سازمان بازرسی کل کشور در یکی از رسانه ها پخش شده، اشتباه و احیانا حاصل ارائه اطلاعات نادرست به او بوده است.
منبع:

1399/08/22
20:06:34
5.0 از 5
1112
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش