تغییر روند حضور كاركنان

تغییر روند حضور كاركنان دولت به فاصله یك هفته تصمیم گرفت نحوه حضور كاركنان را از درصدی به تعطیلی تمامی ادارات (به جز خدمات ضروری سازمان)تغییر دهد، اما اینكه تمامی دستگاه های مشمول دست به این تعطیلی بزنند یا نه معین نمی باشد، چونكه قبل از این هم در اجرای دوركاری برخی سازمان ها علاقه ای به اجرای كامل نداشته اند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، وضعیت بحرانی کرونا و هشدارهای وزارت بهداشت در ارتباط با شرایط موجود سبب شد در نهایت پس از پیشنهادهایی که برای تعطیلی برخی مناطق وجود داشت، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم به اعمال محدودیت هایی از شروع آذر ماه به مدت دو هفته بگیرد.
در این بین حضور کارکنان نیز با محدودیت هایی به تناسب مناطق قرمز، نازنجی و زرد مواجه گردید، ولی قرار بر تعطیلی سازمانی نبود.
طی ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی قرار شد که بمنظور کاهش ترددهای شهروندان و کارکنان دولت در وضعیت هشدار، در مناطق با وضعیت زرد
کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های در رابطه با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار حاضر شوندو سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور دو سوم کارکنان انجام می شود.
در مناطق با وضعیت نارنجی نیز در سازمان های ارائه دهنده خدمات ضروری حضور دو سوم کارکنان و در مورد مناطق با وضعیت قرمز نیز دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروری تا ۵۰ درصد حضور داشته و در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان پیش بینی شد.
با این وجود طی هفته اخیر گزارش های اعلام شده از طرف برخی کارکنان دستگاه ها و سازمان ها از این حکایت داشت که همچنان حضور آنها با وجود اینکه خدمات ارائه شده ضروری نیست، در محل کار الزامی بوده و حتی در بعضی دستگاه ها نسبت به کاهش حضور نیرو به صورت حداقلی هم اقدام نکرده اند، موضوعی که نارضایتی برخی کارکنان را به سبب حضور کامل در محل کار به همراه داشت.
از سویی اعلام مقامات مسئول حاکی از آن بود که همچنان تردد کارکنان با حجم بالایی در حال انجام بوده و نیاز به تغییر رویه در وضعیت موجود دارد، بدین جهت دولت بتازگی تصمیم به تعطیلی ادارات گرفت و آنطور که انصاری - رئیس سازمان اداری و استخدامی- اعلام نموده در جلسه دولت تصمیم بر تعطیلی بوده و از طرف رئیس جمهور نیز ابلاغ گردیده است.

طبق اعلام معاون رئیس جمهور، اصل بر این است که هفته آتی ادارات تعطیل باشند مگر عده ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه، ضروری تشخیص داده شود.
به استناد اظهارات انصاری، در هفته آتی فقط کارکنان آن بخش که ارائه دهنده خدمات ضروری هستند باید در محل کار حاضر شوند و بخش های غیر ضروری تعطیل اند، این در حالیست که طبق بخشنامه هفته قبل سازمان اداری و استخدامی، بخش های غیر ضرور هم باید در محل کار به صورت درصدی حاضر می شدند.
اینکه در تعطیلات پیش روی کارکنان سازمان ها تا چه اندازه این تصمیم دولت را اجرائی کنند جای تامل دارد، به هر حال در دوره های قبلی که دولت تصمیم به کاهش حضور کارکنان گرفت، همیشه بودند دستگاه هایی که تاکید داشتند کارکنان به صورت کامل حضور داشته باشند در صورتیکه امکان دورکاری و حضور حداقلی در وضعیت خاص موجود برای آنها فراهم بوده است.
در این حالت لازم است دستگاه های مربوطه خصوصاً سازمان اداری و استخدامی بر نحوه صحیح بخشنامه و تصمیم دولت نظارت داشته و شرایطی برای اعلام تخلفات صورت گرفته در دستگاه اجرائی فراهم آورده و به آن رسیدگی کنند.
1399/09/07
23:26:12
5.0 از 5
1238
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش