چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟

چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟ آمار و ارقام از بازگشت باردیگر بازار سرمایه به روزهای سبز و امیدواركننده خود می گویند؛ البته این دفعه بورس بر خلاف ماه های ابتدایی سال، آهسته و پیوسته حركت می كند و همین رشد منطقی در كنار عوامل دیگری مانند گزارش های شركت ها می تواند اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران را به بازار برگرداند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در پس رشد شارپی شاخص بورس یک ریزش عمیق نهفته بود. به طوریکه شاخص کل در ماه های ابتدایی سال رشدی قابل توجه و به باور خیلی از مفسرین غیرمنطقی داشت و به دو میلیون واحد رسید.
در نهایت در مردادماه بود که اصلاح یا همان ریزش بازار شروع شد و عمری به طول حدود چهار ماه داشت. طی این ریزش شاخص به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد عقب گرد کرد و بیش از ۵۰۰ سهم بورسی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد اصلاح قیمت داشتند.
رشد حجم، تعداد و ارزش معاملات طی دو هفته اخیر، نشان از ورود سرمایه های جدید به بازر است. به طوریکه گفته میشود طی دو هفته گذشته، ۱۰ درصد از پول های خروجی از بورس به این بازار برگشته است. بر این اساس در آخر معاملات روز گذشته بازار سرمایه، ارزش معاملات به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان رسید.
تعداد معاملات که در اواسط آبان به کمتر از ۵۰۰ هزار معامله رسیده بود، اواخر هفته گذشته به بیش از یک و نیم میلیون معامله افزایش پیدا کرد.
این اتفاق درحالی رخ داده است که قبل از این پیش بینی می شد چنانچه بایدن برنده انتخابا آمریکا شود، حرکت بازار سرمایه نزولی خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد. هرچند تا چند روز پس از انتخابات حرکت شاخص نوسانی بود اما در نهایت وزنه تراز به سمت صعود بازار سنگینی کرد.
کارشناسان بر این باورند اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه درحال احیا است و این بازار با حرکتی آهسته و پیوسته به کانال یک میلیون و ۶۵۰ هزار تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد بازخواهد گشت.
منبع:

1399/09/09
11:56:19
5.0 از 5
960
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بورس
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش