جزییات لایحه بودجه۱۴۰۰ (۶)

سهم ۷۰ هزار میلیارد تومانی پیش فروش نفت در بودجه ۱۴۰۰

سهم ۷۰ هزار میلیارد تومانی پیش فروش نفت در بودجه ۱۴۰۰ آنی بازار: برمبنای لایحه بودجه 1400، دولت پیش بینی كرده كه در سال آینده 70 هزار میلیارد تومان نفت را به شیوه ارزی و ریالی پیش فروش كند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بنابر لایحه بودجه سال ۱۴۰۰؛ به دولت اجازه داده می شود تا نسبت به پیش فروش نفت(ریال - ارزی) با اولویت پیش فروش داخلی و یا انتشار اوراق مالی اسلامی اقدام و منابع حاصل را واریز نماید.
بر اساس ردیف شماره ۳۱۰۱۱۲ جدول شماره ۵ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، سقف پیش فروش نفت و یاانتشار اوراق مالی اسلامی در سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد.
سهم شرکت ملی نفت ایران (۱۴.۵ درصد) مطابق این قانون از محل پیش فروش نفت به حساب آن شرکت واریز می شود و در صورت عدم تحقق منابع ۱۹۹ هزار میلیارد تومانی از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز، به همان میزان به سقف این پیش فروش اضافه خواهد شد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهوری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
این لایحه بعد از تصویب در صحن محلس برای شورای نگهبان ارسال می شود تا به قانون تبدیل گردد و در سال آینده به اجرا برسد.منبع:

1399/09/12
23:27:18
5.0 از 5
1251
تگهای خبر: ارز , شركت , صادرات , فروش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش