رشد اقتصادی انگلیس به بالای 10 درصد رسید

رشد اقتصادی انگلیس به بالای 10 درصد رسید مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه منتهی به اکتبر سال جاری به ۱۰.۲ درصد رسیده است که سومین رشد مثبت متوالی این کشور محسوب می شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از گاردین، این رشد نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل ۵.۳ درصد کمتر شده است.
رشد اقتصادی در خیلی از بخشهای مهم اقتصادی این کشور هم اکنون در سطح مثبت قرار دارد. این رشد بیشتر از همه تحت تأثیر رشد ۲۴.۹ درصدی بخش ساخت و ساز قرار گرفته است. در میان سایر بخش ها، رشد بخش تفریح و سرگرمی ۲۱.۴ درصد و رشد بخش سرمایه ثابت ۱۴.۸ درصد اندازه گیری شده است.
طبق پیشبینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس سال جاری ۱۰.۱ درصد کوچک خواهد شد اما سال بعد رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و ۷.۱ درصد بزرگ می شود.
پیش از این دیگر موسسه رتبه بندی مطرح یعنی فیچ پیشبینی کرده بود اقتصاد انگلیس سال جاری ۹ درصد کوچک شود.
متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۲۰ معادل ۰.۴۶ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با سپتامبر ۲۰۲۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده هم در ارتباط با ژوین ۲۰۲۰ با منفی ۱۹.۸ درصد بوده است.
پیش از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با اشاره به اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیشبینی کرده بود رشد اقتصادی سال جاری این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد که در سناریوی بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم امکان دارد تا منفی ۱۴ درصد هم به ثبت برسد.
جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه اظهار داشت: رکود بوجود آمده توسط ویروس کرونا، ما را گرفتار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این وجود رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خویش را از سر گرفته اند. با این وجود فاصله بسیاری تا بازگشت به شرایط پیش از بحران داریم.
منبع:

1399/09/21
12:47:27
5.0 از 5
1098
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , چك , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش