سرمدی:

چالش لایحه بودجه ۱۴۰۰ تحقق واقعی و تخصیص منابع درآمدی است

چالش لایحه بودجه ۱۴۰۰ تحقق واقعی و تخصیص منابع درآمدی است یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد ردیف های لایحه بودجه 1400 که به کارمندان، کارگران و بازنشستگان مربوط می شود، اظهار داشت: آنچه بعنوان درآمد این اقشار پیش بینی شده خوب است، بحث بر سر تحقق واقعی و تخصیص منابع درآمدی است. این لایحه برای دولت سیزدهم کسری بودجه می آفریند.


کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا در مورد لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: این لایحه متناسب با واقعیت ها و تحقق واقعی منابع درآمدی دولت دیده نشده است. بنظر می رسد که افزایش هزینه های عمومی دولت که حدود ۵۰ درصد پیش بینی شده، غیرواقعی است.
وی با اعلان اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به نفت متکی است، اظهار داشت: پیش بینی حضور روزانه دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت خوشبینانه است. تحقق چنین وضعیتی باتوجه به شرایط اقتصادی ما نا ممکن است. حتی مقایسه فروش نفت سال قبل ما با مقدار پیش بینی شده امسال فاصله بسیاری دارد.
نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به ردیف عمرانی لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: یکی از انتقادات به این لایحه افزایش ۱۱ درصدی بودجه عمرانی است که باوجود افزایش کمی این ردیف رشد چندانی نکرده است چونکه اگر تورم و هزینه های جاری و جهش قیمت ها را در محاسبات دخیل نماییم متوجه می شویم که میزان بودجه عمرانی نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است. به نظرم کلیات بودجه اشکالات اساسی دارد و ساختارش باید اصلاح گردد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباب احتمال رد یا تأیید کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق اظهار داشت: من در جایگاهی نیستم که از قول کمیسیون تلفیق بودجه در مورد رد یا تأیید بودجه صحبت کنم.
سرمدی در مورد ردیف های اجتماعی مثل وضعیت کارگران، کارمندان، بازنشستگان و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اظهار داشت: به نظرم آنچه بعنوان درآمد برای اختصاص به اقشار نام برده پیش بینی شده است راضی کننده است. بحث و چالش ما بر سر تحقق این اعداد و تخصیص این منابع درآمدی است. اگر تحقق درآمدها و تخصیص منابع قابل حل باشد در موارد فوق مشکل چندانی نخواهیم داشت.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در آخر تاکید کرد: به نظر من لایحه بودجه ۱۴۰۰ کسری زیادی برای دولت بعدی خواهد داشت و مطمئنا دولت سیزدهم را بدهکار و با چالش مواجه خواهدنمود. تلاش این است که با کمک وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سایر مسئولان دخیل در بحث بودجه ریزی اشکالات اساسی لایحه بودجه را اصلاح نماییم.1399/10/08
12:42:14
5.0 از 5
1002
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش