با تصویب كمیسیون تلفیق

عوارض خروج از كشور در سال آینده ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود

عوارض خروج از كشور در سال آینده ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود آنی بازار: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱4۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای تعیین عوارض چهارصد هزار تومانی خروج از کشور برای مسافران در سال آینده اطلاع داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، رحیم زارع با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار داشت: به سبب مصوبه کمیسیون تلفیق کارهای مربوط به انتشارات و کمک درسی و کارهای هنری از قبیل بازیگری در سال آینده فقط تا سقف 500 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف خواهند بود و در ازای درآمد بیشتر حسب مورد به نرخ ماده (105) یا ماده (131) قانون مالیات های مستقیم مشمول مالیات می شوند.
وی ادامه داد: بر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق وزارتخانه های نفت و کشور موظف به راه اندازی جایگاه های ایمن و زیرساخت استفاده قانونمند از سوخت گاز مایع (LPG) در ناوگان حمل و نقل با اولویت ناوگان عمومی و حمل بار به کمک بخش های خصوصی و عمومی تا سقف مجموع 2 میلیون تُن در سال شدند. همین طور وزارتخانه های مذکور بوسیله شرکت های تابعه مجاز به خرید گاز مایع از کشورهای دیگر و یا تهاتر آن با بنزین و گازوئیل از شرکت ملی نفت ایران و یا سایر شرکت های تابعه وزارت نفت هستند و معادل وزنی گاز مایع خریداری یا تهاتر شده از منابع فوق الذکر، نفت گاز یا بنزین صادر کرده و تمام عواید حاصل از آنرا به حساب شرکت تابعه ذی ربط آن وزارتخانه واریز می کنند.
نماینده مردم آباده در مجلس افزود: بر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق و بمنظور حمایت و تشویق سرمایه گذاری در شهرک های کشاورزی در سال آینده، تعرفه آب مصرفی واحدهای مستقر در این شهرک ها به نرخ مصوب کارهای کشاورزی محاسبه می شود و این شهرک ها و واحدهای مستقر در آنها از پرداخت حق النظاره ماده 33 قانون توزیع عادلانه آب مصوب سال 1366 معاف خواهند شد.
زارع تصریح کرد: بر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح می تواند با بهره گیری از وجوه ارزی حاصل از دعاوی مطروحه پذیرفته شده خود در محاکم بین المللی، نسبت به تسویه دیون و تامین تجهیزات این وزارتخانه تا سقف 200 هزار میلیارد ریال اقدام نماید.
وی همین طور افزود: به قوه قضاییه اجازه داده شد تا نسبت به فروش اموال و املاک مازاد و فرسوده خود تا سقف 20 هزار میلیارد ریال اقدام و بعد از واریز آن به خزانه، درآمد حاصل از فروش را صرف خرید، راه اندازی، تکمیل و تجهیز ساختمان های این قوه کند.
بگفته زارع، عوارض هوایی خروج از کشور برای مسافران در سال آینده هم 400 هزار تومان تعیین شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: دولت در سال آینده موظف به تخصیص 2 میلیون تُن قیر نفت خام خارج از بورس به قیمت فوب خلیج فارس برای آسفالت راه های فرعی و روستایی و روکش آسفالت شبکه راه های اصلی، فرعی بزرگراه ها شد. براین اساس 20 درصد از این مقدار قیر بمنظور آسفالت راه های فرعی و روستایی و روکش آسفالت شبکه راه های اصلی، فرعی بزرگراه ها و شهرک های صنعتی، عشایری و معابر محلات در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: 17 درصد برای آسفالت معابر و بهسازی روستاها و اجرای پروژه های مشارکتی با نهادهای محلی و دهیاری به سازمان دهیاری ها، 16 درصد برای مصرف پایگاه ها و پاسگاه ها و راه های بین مزارع به بسیج سازندگی سپاه، 15 درصد برای نوسازی مدارس و دانشگاه ها و دانشگاه فرهنگیان و 4 درصد برای بیابان زدایی و انجام عملیات خاک پوشی (مالش پاشی) تخصیص خواهد یافت.
زارع اشاره کرد: بر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بمنظور جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغات و مقابله با پدیده زمین خواری و ساخت و سازهای خلاف هم کلیه استانداری ها موظف شدند تا با فعال کردن کمیسیون ماده 99 قانون شهرداری ها با اصلاحات و الحاقات بعدی آن در کلیه فرمانداری ها، ضمن برخورد فعال با ساخت و سازهای خلاف در خارج از محدوده و حریم شهرها، کلیه جرائم تخلفات ساختمانی را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز نمایند و درآمد حاصله هم تا سقف 8 هزار میلیارد ریال جهت تهیه طرح های هادی با بازبینی و اجرای طرح های هادی و بهسازی روستاها اختصاص خواهد یافت.
نماینده مردم آباده در مجلس همین طور اظهار داشت: به سبب مصوبه کمیسیون تلفیق تعرفه واگذاری و تعویض پلاک خودرو برای خودرو های با قیمت تا 200 میلیون تومان، 200 هزار تومان و برای خودرو های بالای 200 میلیون تومان هم 300 هزار تومان تعیین شد که صددرصد مابه التفاوت درآمد حاصله به نیروی انتظامی اختصاص می یابد، همین طور تعیین قیمت خودرو برمبنای لیست بهای اعلامی سازمان امور مالیاتی است.
منبع:

1399/10/19
22:43:39
0.0 از 5
1228
تگهای خبر: ارز , بورس , تعرفه , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش