واكسن كرونا و سود ۳۴ میلیون پوندی شركت دارویی نوواكس

واكسن كرونا و سود ۳۴ میلیون پوندی شركت دارویی نوواكس به گزارش آنی بازار خراسان رضوی با ورود واکسن کووید-۱۹ نوواکس (Novavax) به آزمایش های مرحله آخر، روسای ارشد این شرکت دارویی ۳۴ میلیون پوند سود از تولید واکسن بالقوه کووید-۱۹ خود کسب کردند.


به نقل از نیوز، مدیر اجرایی نوواکس، استنلی سی ارک و سه نفر از همکاران ارشد وی، سهام خویش را در یک سری معاملات از آغاز سال ۲۰۲۰ خالی کردند و سرمایه خویش را با رشد حدودا ۳۰۰۰ درصدی سهام بالا بردند.
ارک در سال ۲۰۲۰ سهام خویش را به ارزش ۶.۴ میلیون پوند فروخت (تقریبا چهار برابر ارزش این شرکت درمجموع پنج سال گذشته) به این مفهوم که شرکت مذکور بالغ بر ۲۰ درصد از سهام خویش را فروخته است، مدیر بازرگانی شرکت، جان تریزینو ۹.۶ پوند سهام نقد کرد و رئیس تحقیق و توسعه نوواکس، گرگ گلن حدود ۹.۹ میلیون پوند و مدیر حقوقی شرکت، جان هرمان هم به میزان هشت میلیون پوند سهام فروخت.
این ارقام در حالی انتشار یافته است که نوواکس همچنان به دنبال تایید واکسن خود است.
کارفرمایان شرکت فایزر (Pfizer) و شرکت جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) که شرکتهای واکسن های رقیب محسوب می شوند هم به ترتیب ۷.۴ میلیون و ۲.۹ میلیون پوند سهام به فروش رساندند.
به قول گروه ناظر Accountable.US، مدیران شرکت مدرنا (Moderna)، شرکت دیگری که به تازگی مجوز استفاده اضطراری واکسن کرونا دریافت کرده است، سهام خویش را به ارزش ۱۲۲ میلیون پوند فروخته است.
شایان ذکر است که نوواکس به صورت جداگانه بیشتر از ۶۲ میلیون پوند حق اختیار سهام به مدیران ازجمله ۳۰ میلیون پوند به ارک اعطاء کرده است.
منبع:

1399/10/24
23:26:31
0.0 از 5
1070
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازرگانی , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش