وزیر خزانه داری جدید آمریكا در سیاست های تحریمی و دلار بازبینی می كند

وزیر خزانه داری جدید آمریكا در سیاست های تحریمی و دلار بازبینی می كند به گزارش آنی بازار ژانت یلن گفت، ارزش دلار تنها باید توسط عوامل بازار تعیین شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، مقرر است ژانت یلن- رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما توسط جو بایدن بعنوان نامزد تصدی وزارت خزانه داری به مجلس سنا معرفی شود. خانم یلن که در صورت جلب نظر مثبت سنا به اولین وزیر زن خزانه داری تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد احیانا به سرعت بعد از روی کار آمدن دست به اعمال تغییرات گسترده در سیاست های تحریمی اقتصادی خواهد زد.
یلن به بعضی از اعضای کمیته مالی مجلس سنا گفته است در صورت انتخاب شدن تلاش خواهد نمود تا از استفاده تحریم ها بگونه ای استراتژیک و مناسب مطمئن شود. یلن با اشاره به اینکه اعتقاد دارد کارایی تحریم ها زمانی بیشتر خواهد بود که در همکاری با متحدان آمریکا صورت گیرد هم اضافه کرد: باید از یکجانبه گرایی دوری نماییم، روی سوء استفاده هایی نظیر سرقت حق مالکیت متمرکز شویم و جلوی یارانه های ناعادلانه برخی دولت ها را بگیریم.
یلن همینطور با انتقاد از رویکرد دولت ترامپ در مسئله دلار گفته است ارزش این ارز باید توسط بازار تعیین شود و این مسئله نه تنها برای دلار که برای همه ارزها صدق می کند. به قول خانم یلن، آمریکا باید در مقابل تلاش بعضی از کشورها در دخالت تعمدی در نرخ برابری ارز با هدف کسب مزیت رقابتی بایستد و تعیین نرخ مصنوعی ارز با هدف کسب مزایای تجاری غیر قابل قبول خواهد بود.
گزینه پیشنهادی بایدن برای تصدی پست وزارت خزانه داری همینطور اظهار داشت: واضح است که چین مهم ترین رقیب استراتژیک آمریکا است و باید جلوی اقدامات سوء استفاده گرایانه، ناعادلانه و غیرقانونی چین ایستاد.
ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود بارها و بارها از بعضی از مدیران بانک مرکزی آمریکا به علت مقاومتشان در تضعیف دلار انتقاد کرده و آنرا عاملی برای ایجاد مزیتی رقابتی برای رقبای این کشور همچون اتحادیه اروپا و چین دانسته بود.
منبع:

1399/11/01
12:12:07
0.0 از 5
864
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش