شركت های پیمانكاری ایران آماده همكاری با جمهوری آذربایجان هستند

شركت های پیمانكاری ایران آماده همكاری با جمهوری آذربایجان هستند وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به توانمندی های کم نظیر شرکت های پیمانکاری ایران در زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی، از آمادگی کامل این شرکتها برای همکاری با جمهوری آذربایجان آگاهی داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا از وزارت اقتصاد، «فرهاد دژپسند» امروز (سه شنبه) در جریان برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: این شرکت ها، پروژه های مختلفی را در زمینه های ساختمان، ساخت سد و نیروگاه، ساخت پالایشگاه، راه سازی، پل سازی و سایر زمینه ها در سراسر جهان با موفقیت اجرا کرده اند و الان نیز از آمادگی کامل، جهت همکاری با جمهوری آذربایجان برخوردار می باشند.
وی اشاره کرد: سیاست اصولی ایران همیشه بر تعمیق و گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با همه کشورها خصوصاً کشورهای مسلمان و همسایه استوار بوده است.
دژپسند تصریح کرد: شرکت های پیمانکاری ایرانی، پروژه های مختلفی را در سراسر جهان همچون در کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، تاجیکستان، سریلانکا، ونزوئلا با موفقیت اجرا کرده اند و الان نیز این شرکتها از آمادگی کامل، جهت همکاری با جمهوری آذربایجان برخوردار می باشند.
وی روابط ایران و آذربایجان را به لحاظ تاریخی، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی حائز اهمیت دانست و اضافه کرد: به نمایندگی از طرف دولت اعلام می دارم، همانطور که در دوره بحران تمامی همت خودرا جهت بازگشت آرامش و صلح به کار بردیم، حالا نیز جهت بازسازی مناطق کشور آذربایجان آماده همکاری هستیم.
وزیر اقتصاد، اهتمام وزارتخانه ها و دستگاه های دو طرف در طراحی و تدوین سند اجلاس کمیسیون مشترک را نشانه عزم جدی طرفین برای توسعه و تعمیق همکاریهای اقتصادی دو کشور عنوان نمود.
وی پیشنهاد کرد، باتوجه به ظرفیت های فوق و جهت عملیاتی کردن همکاری شرکت های ایرانی با جمهوری آذربایجان، کمیته ای متشکل از نمایندگان ایران و جمهوری آذربایجان در قالب کمیسیون مشترک تشکیل گردد تا این کمیته نسبت به تبیین مراتب نحوه مشارکت ایران در بازسازی مناطق آزاد شده آذربایجان، تدارک خدمات و اقلام مورد نیاز و ساز و کار همکاری دو جانبه اقدامات و پیگیری های لازم را به عمل آورد.
معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این اجلاس گفت: بی صبرانه آماده همکاری با شرکت های توانمند ایرانی در بازسازی اراضی جنگ زده و راه اندازی پروژهای اقتصادی و حمل و نقلی در منطقه هستیم.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان امروز در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار و سند توسعه همکاریهای دو جانبه اقتصادی ایران و آذربایجان به امضای وزیر اقتصاد کشورمان و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بعنوان روسای کمیسیون های اقتصادی طرفین رسید.


1399/11/01
18:28:25
0.0 از 5
892
تگهای خبر: آرامش , اقتصاد , خدمات , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش