پیش بینی كارشناسی از نرخ ارز

سال آینده سال رمزارزهاست

سال آینده سال رمزارزهاست به گزارش آنی بازار یک کارشناس اقتصادی با اعلان اینکه سال آینده سال رمزارزهاست و تا زمانی که سیاست های پولی انبساطی است، رمز ارزها به افزایش قیمت خود ادامه می دهند، اظهار داشت: اگر موضوع برجام و روابط سیاسی ایران و آمریکا به همین صورت فعلی باقی بماند و منابع ارزی نیز آزاد نشود و ارز پاشی صورت نگیرد،  قیمت ارز در همین سطوح خواهد ماند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، علی سعدوندی در صفحه شخصی اینستاگرام خود درباره وضعیت اقتصادی در سال آینده اظهار داشت: بودجه سال آینده بسیار تورمی، غیرکارشناسی و ادامه بودجه سالجاری است. در ابتدای سال ۱۴۰۰ امکان دارد دولت بتواند با ایجاد پایه پولی و نقدینگی به قسمتی از اهداف خود برسد و طرح های خودرا افتتاح کند که از این جهت مثبت است اما از نظر تامین منابع مثبت نیست. در نیمه دوم سال جاری دولت اهتمام کرد با استفاده از منابع حقوقی ها، پایه پولی و خلق پول نطام بانکی، مانع ریزش بورس شود که همانند سیاست های قیمت گذاری موفق نشد.

وی ادامه داد: با عنایت به شرایط تورمی کشور در سال آینده، احتمال اینکه این امر سبب استفاده فعالان بازار سرمایه از این موقعیت و رشد بورس شود، بسیار کم است، برای اینکه زمانی که اعتماد به بازار سرمایه از بین برود، به سختی باز می گردد.

این تحلیلگر اقتصادی با اشاره به اینکه نه دولت و نه بانک مرکزی در کنترل تورم موفق نبوده اند، افزود: اجرای عملیات بازار باز در تمام دنیا سبب کاهش تورم شده است اما در کشور ما از آنجائیکه روش درستی در این حوزه به کار گرفته نشد و نرخ هدفگذاری بهره بین بانکی هم مشخص نشد، نتواستیم از عملیات بازار باز در جهت کنترل و مدیریت تورم استفاده نماییم.
ایشان در ادامه بیان نمود: اگر موضوع برجام و روابط سیاسی ایران و آمریکا به همین صورت فعلی باقی بماند و منابع ارزی نیز آزاد نشود و ارز پاشی صورت نگیرد، قیمت ارز در همین سطوح خواهد ماند یا به علت بودجه متورم سال آینده امکان دارد افزایشی شود. از طرفی، اگر دولت به ارز نفتی دسترسی پیدا و آنرا در بازار عرضه کند، می تواند دلار را به ۱۵ هزار تومان برساند اما این کاهش قیمت پایدار نیست.
سعدوندی اضافه کرد: تا زمانی که سیاست های پولی انبساطی است، بازار ارزهای دیجیتالی به افزایش قیمت خود ادامه می دهند و می توان اظهار داشت که سال ۱۴۰۰، سال رمزارهاست.
این تحلیلگر اقتصادی با تاکید براینکه مهم ترین اقدام دولت بعدی باید توقف تورم باشد، اظهار داشت: بوسیله علم اقتصاد می توان طی دو سال تورم را مهار کرد که الزامات آن تفکیک بودجه ارزی از ریالی، حرکت به سمت جهش تولید، حذف رانت ها، امضاهای طلایی و مجوزهای مخل تولید است.
منبع:

1399/12/25
22:10:53
0.0 / 5
709
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش