تعیین تكلیف 45 هزار پرونده اموال تملیكی در سال 99

تعیین تكلیف 45 هزار پرونده اموال تملیكی در سال 99 به گزارش آنی بازار مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اظهار داشت: در مجموع بیش از 45 هزار پرونده اموال منقول در 11 ماهه امسال تعیین تکلیف شده است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، «محمد علی افتخاری» به جزئیات پرونده های تشکیل شده در دو بخش اموال منقول و غیرمنقول اشاره نمود و گفت: در این دو بخش پرونده ها در حوزه قاچاق، متروکه، ضبطی و قضایی تقسیم می شوند.
وی اضافه کرد: علاوه بر پرونده های ضبطی و قضایی، در دیگر بخش ها تعداد پرونده ها کاهش یافته است. بیشتر این پرونده مربوط به حوزه قاچاق است که در ۱۱ ماهه سال جاری حدود ۳۱ هزار پرونده ثبت شده و نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۶ درصد کاهش دارد.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اشاره کرد: در حوزه اموال منقول (کالا و نظایر آن) و غیرمنقول (املاک و زمین) متروکه نیز بیش از ۱۰ هزار پرونده گزارش شد. همین طور ۲۵۰۰ پرونده ضبطی و قضایی در سازمان مورد پیگیری قرار|گرفت.
به گفته وی، در ۱۱ ماهه سال ۹۹ تعداد پرونده های تعیین تکلیف شده بیش از پرونده های ورودی به سازمان اموال تملیکی بوده و این بدان معنا است که سازمان توانسته از انباشت اموال منقول و غیرمنقول سنواتی و معوق بکاهد؛ این رویکرد در جهت تاکید و پیگیری ریاست قوه قضاییه و هدف گذاری هیات مدیره سازمان شمرده می شود.
وی با تاکید بر اینکه به دنبال رفع کمبودها همچون تامین نیروی انسانی و منابع مالی و زیرساخت ها فناوری اطلاعات و انبارها هستیم، در مورد پرونده اموال منقول تعیین تکلیف شده اظهار داشت: اموال منقول به صورت های مختلف تعیین تکلیف می شود که شامل فروش، استرداد، اعاده، انهدام، واگذاری و خروج کالا می شود.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با تاکید بر اینکه هدف گذاری انجام شده در جهت سرعت بخشیدن به پرونده های در اختیار سازمان است، بیان داشت: قسمتی از این اموال مشکلات و موانعی در آرا و احکام قضایی دارد که با همکاری و کوشش های صورت گرفته باید صدور آرا به کمترین زمان کم شود تا شاهد معطلی و انباشت کالا و اموال غیرمنقول نباشیم.
افتخاری افزود: بیشترین عملیات انجام شده در حوزه فروش بوده و ۳۰ هزار پرونده به ثمر نشست که نسبت به زمان مشابه سال ۹۸ بیش از ۲۴ درصد رشد نشان میدهد. بعد از آن حدود هشت هزار پرونده کالا بوسیله انهدام تعیین تکلیف شده که معمولاً کالاهای آرایشی، بهداشتی، خوراکی و سریع الفساد بوده که بنا به تایید دستگاه های ذیربط منهدم می شود.
وی افزود: بیش از ۵ هزار پرونده بوسیله استرداد به ارزش ۲۱ هزار میلیارد ریال بدون دریافت یک ریال هزینه به صاحبان کالاهای تبرئه شده از طرف محاکم قضایی مسترد شده است.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بیان کرد: ۲ هزار و ۲۰۰ فقره پرونده به ارزش ۱۳ هزار میلیارد ریال، در امتداد پشتیبانی از تولید داخلی به صاحبان آنها اعاده شده است. شایان ذکر است ۲۳۶ فقره پرونده نیز در جهت پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی منجر به خروج کالا از کشور شده است.

منبع:

1399/12/29
13:00:33
0.0 / 5
393
تگهای خبر: ارز , ارزش , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش