مدیرعامل شركت خدمات حمایتی كشور اعلام كرد:

مرجوع شدن بیشتر از 2 هزار تن كود غیراستاندارد داخلی و وارداتی

مرجوع شدن بیشتر از 2 هزار تن كود غیراستاندارد داخلی و وارداتی به گزارش آنی بازار مدیرعامل شرکت خدمایت حمایتی کشاورزی اظهار داشت: بیشتر از دو هزار تن کود غیراستاندارد تولید داخلی و وارداتی در سال ۹۹ مرجوع شد.


«حمید رسولی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: تلاش داریم حتی یک گرم کود بی کیفیت و غیراستاندارد در شبکه توزیع شرکت به بازار عرضه نشود و تولیدکننده داخلی ما باید همه گواهی های استاندارد را داشته باشد.
جریمه نقدی کودهای غیراستاندارد
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی درباره فرآیند تحویل کود از کارخانجات و توزیع آن اظهار داشت: کود مستقیم از کارخانجات وارد شبکه های کارگزاری شرکت خدمات حمایتی نمی گردد، بلکه طبق پروتکل و دستورالعمل های موجود از لحظه ورود خاک تا مرحله تولید و کیسه گیری تولید با نظارت همراه می باشد.
رسولی اضافه کرد: همینطور با ورود کود در انبارهای شرکت در استان های مبدا، آنالیز و آزمایش های لازم به صورت مجدد انجام می شود تا در صورت استاندارد بودن، محصول وارد کارگزاری ها شود.
وی افزود: ازاین رو در صورت غیراستاندارد و بی کیفیت بودن محصول، کارخانه دار باید کالا را با پرداخت هزینه حمل و نقل به کارخانه بازگردانده و از طرفی تا هفت برابر قیمت کود جریمه پرداخت کند، بنابراین برای تولید کنندگان داخلی به صرفه نیست کود بی کیفیت عرضه کنند.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی درباره کودهای وارداتی اظهار داشت: ایران کود را از همه کشورها با یک استاندارد خریداری می کند، البته کودهای وارداتی ما برپایه استاندارد اروپا تأمین می شود، ازاین رو کود چینی درجه یک از لحاظ کیفیت با کود آلمانی قابل رقابت است.
وی افزود: کودهای وارداتی هم در صورت غیراستاندارد بودن، به کشورهای مبدا مرجوع و بازگردانده می شوند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، طبق آمارها در سال ۹۹، یک میلیون و ۹۹۲ هزار تن کود اوره توسط وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بیشتر از ۳۰۰ هزار تن افزایش داشته است.
همچنین سالانه تا ۶۰۰ هزار تن انواع کودهای فسفاته و پتاسه هم تأمین و توزیع می شود.منبع:

1400/02/26
20:04:17
5.0 / 5
288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش