در اردیبهشت ماه:

بیشترین و كم ترین آمار سجامی شدن در كدام استانها بود؟

بیشترین و كم ترین آمار سجامی شدن در كدام استانها بود؟ آنی بازار: آمارها حاکی از آنست که مردم پنج استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی و خوزستان در اردیبهشت ماه در سجامی شدن پیشتاز بودند و در مقابل مردم پنج استان ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، زنجان، سمنان و خراسان جنوبی کم ترین ثبت نام در سجام را داشتند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، آمار اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ مشخص کرد: تازه ترین آمارها نشان میدهد که در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۷۲ هزار و۲۵۱ احراز هویت در سامانه «سجام» صورت گرفته است.
تعداد ثبت نام در سجام و احراز هویت ها
بر اساس اطلاعاتی که شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در اختیار ایسنا قرار داده است، در اردیبهشت ماه امسال، تعداد ۱۳۸ هزار و ۸۸ ثبت نام از طرف سرمایه گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه سجام صورت گرفته و تعداد احرازهویت شده ها نیز در این ماه به ۱۷۲ هزار و ۲۵۱ مورد رسیده است.
در فرودین ماه امسال نیز تعداد ثبت نام در سامانه سجام ۳۱۹ هزار و ۴۹۱ و تعداد احراز هویت شده ها نیز ۳۵۳ هزار و ۳۰ مورد بوده است.
پنج استان پیشتاز در ثبت نام در سجام
همچنین تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه سجام در دومین ماه بهار به تفکیک هر استان حاکی از آنست که ۵ استان تهران با ۲۸ هزار و ۸۵۵ مورد، خراسان رضوی با ۱۱ هزار و ۳۸ مورد، اصفهان با ۱۰ هزار و ۸۳۵ مورد، آذربایجان شرقی با ۷۴۰۵ مورد وخوزستان با ۷۲۱۹ مورد در صدر بیشترین ثبت نام شده ها در کل کشور قرار دارند.
پنج استان با کم ترین ثبت نام در سجام
از سویی دیگر برمبنای آمارهای پخش شده، ۵ استان ایلام با ۶۵۸ مورد، کهکیلویه و بویراحمد با ۸۷۰ مورد، زنجان ۱۲۵۲ مورد، سمنان با ۱۲۵۲ مورد و خراسان جنوبی با ۱۳۴۷ مورد در انتهای فهرست کمترین ثبت نام شده های در میان سایراستان ها قرار دارند.
بر اساس این گزارش، سامانه سجام «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان»، برای الکترونیک کردن و خودکار کردن پروسه جمع آوری ومدیریت اطلاعات مشتریان است و عملیاتی شدن این سامانه موجب افزایش دقت، سرعت و راندمان در زمینه جمع آوری اطلاعات است.
منبع:

1400/03/07
23:15:31
5.0 / 5
378
تگهای خبر: بازار , سپرده گذار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش