بازار خرید و فروش مسكن

بازار خرید و فروش مسكن به گزارش آنی بازار حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاك تهران گفت كه از نیمه دوم شهریورماه رونق در بازار مسكن آغاز خواهد شد.


حسام عقبایی با بیان اینكه درباره بازار خرید و فروش و وضع معاملات بازار مسكن در ۳ ماه ابتدایی امسال گفت: در ۳ ماه بهار بازار مسكن تقریبا آرام بود. نیمه نخست فروردین‌ماه تعیلات نوروز را پشست سر گذاشتیم و به همین جهت تغییرات محسوسی در این بازار مشاهده نشد.
 
وی تاكید كرد: هرچند در سال‌های ۹۲ تا ۹۵ بیش‌ترین حجم معاملات سالانه در ماه اردیبهشت اتفاق افتاده اما در اردیبهشت‌ماه امسال با توجه به همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مردم برای انجام معاملات خود تا زمان برقراری ثبات در فضای سیاسی كشور دست نگه داشتند كه این امر در بازار معاملات و واكنش به جریانات سیاسی طبیعی است.
 
به گفته عقبایی، در خردادماه معاملات بازار مسكن سر و سامان گرفت و حجم خرید و فروش‌ها رو به رشد رفت.
 
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاك تهران تاكید كرد: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود كه روند رو به رشد معاملات بازار مسكن ادامه داشته باشد و حتی در شهریورماه رونق بازار مسكن نیز كلید بخورد.
 
وی درباره قیمت مسكن در ماه‌های آتی هم اظهار كرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها و اطلاعات بازار مسكن تا پایان شهریورماه به نظر نمی‌رسد با سیر صعودی در قیمت‌ها روبه‌رو شویم و طبق روال معمول مردم برای عقد و یا تمدید قراردادهای خود اقدام می‌كنند.
 
كرایه‌خانه گران نمی‌شود
عقبایی درباره بازار اجاره‌بها هم ادامه داد: در ماه‌های اخیر افزایش اجاره‌بها در شهرهای كوچك محسوس نبوده و قیمت‌های سال گذشته لحاظ شده است.
 
وی گفت: در شهرهای بزرگ اما اجاره خانه‌ها رشد متوسط ۷ تا ۱۰ درصد را تجربه كردند كه بیش‌ از این را نه بازار كشش دارد و نه مستاجران توان پرداخت.
 
وی با بیان اینكه شاخص اجاره‌بها بر اساس قیمت مسكن تعیین می‌شود، ابراز كرد: تا زمانی كه قیمت مسكن افزایش نیافته است، دلیلی هم برای افزایش نرخ‌ها در بازار اجاره وجود ندارد.
 
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاك تهران خاطر نشان كرد: تا پایان شهریورماه نیز روال به همین ترتیب ادامه دارد و بازار آرامی را در بخش اجاره‌بها شاهد خواهیم بود.
1396/04/14
16:02:38
5.0 از 5
5033
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش