یک قدم تا عرضه سیمان کل کشور در بورس کالا

یک قدم تا عرضه سیمان کل کشور در بورس کالا آنی بازار: مدیر عملیات بازار بورس کالا از انجام تمهیدات لازم برای عرضه کل سیمان تولیدی کشور در این بازار آگاهی داد.


عباس یعقوبی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه عرضه محصولات کل کشور در بورس کالا در کارگروه تنظیم بازار مطرح گردیده است، اظهار نمود: همچنان در جلسات کارشناسی بورس کالا بر این مساله تاکید شده که همه عرضه ها از بستر این بازار صورت گیرد. یعنی همه شرکتها موظف شوند که همه سیمان تولیدی خودرا بوسیله بورس کالا عرضه کنند.
وی ادامه داد: نکته ای که بورس کالا بر آن تاکید دارد این است که برای همه شرکت های سیمانی کف عرضه تعیین شود تا مشخص شود چقدر باید عرضه کنند. در این شرایط تکلیف شرکتها در عرضه هفتگی روشن است.

آمادگی بورس کالا برای میزبانی کل سیمان کشور
مدیر عملیات بازار بورس کالا با تاکید بر این که بستر این بازار برای همه عرضه ها برقرار است، اظهار داشت: تا کنون ۵۶ شرکت از ۷۸ شرکت سیمان در بورس کالا پذیرش شده اند. سایر شرکتها نیز باید نسبت به پذیرش و ارائه مدارک اقدام نمایند، چونکه زمانی که عرضه ها از یک کانال انجام می شود کنترل آن برای نهادهای نظارتی هم آسان تر است. این نکته که همه عرضه ها باید بوسیله بورس کالا صورت بگیرد هم در کارگروه تنظیم بازار مطرح گردیده است، هم در مجلس.
یعقوبی با تاکید بر این که عرضه یک محصول از دو کانال موجب می شود از قیمت های کشف شده در بورس کالا سوءاستفاده شود، اظهار نمود: بنا بر این تاکید گردیده است همه شرکتها سیمان را بوسیله بورس کالا عرضه کنند. حتی انجن سیمان طی مکاتباتی به شرکت هایی که اقدام نکرده اند، سفارش کرده است که کالای تولیدی خودرا در بورس عرضه کنند.

تسهیل در پذیرش شرکت های سیمانی در بورس کالا
ایشان سپس درمورد وضعیت عرضه سیمان در بورس کالا توضیح داد: روند عرضه سیمان در بورس کالا رو به رشد است. عرضه سیمان در این بازار از حدود ۱۰۰ هزار تن در هفته شروع شد و به یک میلیون تن در هفته رسیده است. اهتمام می شود عرضه های یک میلیون تنی در هفته حفظ شود و افزایش یاد تا بتوان نیاز کشور را برطرف کرد.
مدیر عملیات بازار بورس کالا در ادامه با اشاره به قطعی برق صنایع سیمانی اظهار داشت: قطعی برق در روند تولید شرکتها تاثیر گذاشت و اگر کنترل شود میزان تولید سیمان طوری نیست که عرضه آن نیازی به محدودیت داشته باشد. هزینه حمل سیمان بالا است. این درحالی است که در بعضی مناطق کارخانجات تولیدی کمتر و در بعضی مناطق بیشتر است. روند قیمتی در بورس کالا به تعادل بخشی این مساله کمک خواهدنمود.1400/05/26
21:02:10
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بازار , بورس , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش