ریز واردات 79 و سه دهم میلیون دز واکسن

ریز واردات 79 و سه دهم میلیون دز واکسن آنی بازار: گزارش گمرک ایران حاکی از ورود بیش از 79.3 میلیون دُز واکسن کرونا است که حدود 83 درصد آن در سه ماه اخیر وارد ایران شده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، واردات واکسن کرونا به ایران از ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۹ شروع شد اما روند این واردات تا مردادماه سال جاری به کندی پیش رفت، ولی از آن زمان تا حالا ورود واکسن تسریع شده است؛به طوری که عمده واردات در همین مدت اتفاق افتاده است.
آخرین گزارشی که معاون فنی گمرک ایران از وضعیت واردات واکسن اعلام نموده است، نشان میدهد که تا هشتم مهرماه، ۷۹ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۶۶۰ دُز واکسن در ۶۰ مرحله وارد ایران شده که در فاصله مرداد تا هشتم مهرماه ۸۳ درصد واکسن ها وارد کشور شده است که این آمار برای شهریور و مهر به ۶۶ درصد می رسد.
همین طور هشت درصد در تیرماه، یک درصد خرداد، پنج درصد اردیبهشت، دو درصد فروردین سال جاری وارد شده و در سال قبل نیز یک درصد در اسفند و کمتر از یک درصد نیز در بهمن ماه بوده است.
اما این که از این بیش از ۷۹.۳ میلیون دُز کدام واکسن و به چه تعداد وارد ایران شده است، بررسی جزییات این واردات از این حکایت دارد که بیشترین میزان مربوط به سینوفارم از چین با ۶۹ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دُز در ۳۶ مرحله است.
همین طور از چین یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دوز واکسن آسترازنکا (کووکس) به ایران وارد شده است.
در سایر واردات صورت گرفته، از روسیه تا حالا ۱۵ محموله وارد شده که یک میلیون و ۳۷۰ هزار دُز اسپوتنیک و ۹۶۳ هزار دُز آسترازنکا بوده است.
از ژاپن نیز دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دُز در سه محموله آسترازنکا و از کره جنوبی یک محموله ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دُزی (کووکس)وارد کشور شده است.
از ایتالیا نیز یک میلیون و ۴۵۲ هزار دُز (کووکس) و از اتریش ۶۵۰هزار دُز آسترازنکا به ایران وارد شده است.
هند هم فقط یک محموله ۱۲۵ هزار دُزی واکسن بهارات به ایران ارسال داشته است.

منبع:

1400/07/10
10:09:03
5.0 / 5
108
تگهای خبر: گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش