معاون رئیس جمهور اعلام كرد

تمرکز دولت به تحقق 8 درصدی رشد اقتصادی

تمرکز دولت به تحقق 8 درصدی رشد اقتصادی به گزارش آنی بازار زنجان رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: تمرکز دولت به تحقق 8 درصدی رشد اقتصادیست.سیدمسعود میرکاظمی ظهرامروز (۲۷ آبان ماه) در جمع معاونان و مدیران سازمان مدیریت و برنامه و برنامه ریزی استان زنجان، عنوان کرد: برای رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور بایستی شکاف بین منابع و مصارف دولت به حداقل رسیده و مدیران ملی و استانی در کاهش هزینه ها و افزایش درآمدهای حاصله پاسخگو باشند.

وی اشاره کرد: با وجود ذخایر طبیعی غنی در کشور متاسفانه شاهد کاهش سطح درآمد خانوار و نبود انگیزه برای سرمایه گذاری هستیم که با برنامه ریزی انجام گرفته و برگزاری جلسات ستاد بودجه در آینده نزدیک، شاهد تحرک و تعییر ریل اقتصادی به سمت دولت اقتصاد محور و برنامه محور خواهیم بود.

این مقام مسئول افزود: ایجاد صندوق سرمایه گذاری در استانها و تفویض اختیار به استانداران در تجهیز منابع از محل فروش فضاهای مازاد اداری و درآمدهای مالیاتی در جهت ایجاد راندمان و توسعه بنگاه های اقتصادی در استانها، از اقدامات مهم دولت می باشد که در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنان خود به بودجه سال آینده اشاره نمود و اظهار داشت: خاصیت های بارز بودجه ۱۴۰۱، مقداری غیر متمرکز، ساده، قابل فهم و هدفمند است که اهداف کلان کشور را پشتیبانی می کند.

میرکاظمی اشاره کرد: مدیران استانی بایستی نگرش ملی به مباحث توسعه ای داشته باشند و پاسخگوی تحقق اهداف استانی در برش شهرستان و حتی بخش خود در جهت رسیدن به رشد ۸ درصدی باشند.

منبع:

1400/08/28
13:50:07
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش