دلخوش:

قانون بانکداری بدون ربا درست اجرا نشده است

قانون بانکداری بدون ربا درست اجرا نشده است به گزارش آنی بازار سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: از نظر بنده سیستم بانکداری امروز کشور عینا ربا بوده و ضعف در زمینه بانکداری به قوانین و مقررات باز می گردد که باید اصلاح گردد.


سیدکاظم دلخوش در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت بانکداری اسلامی، بیان کرد: متاسفانه دولت تا به امروز لایحه ای درباب اصلاح سیستم بانکداری به مجلس نداده است و مجلس خود طرحی دراین زمینه با هدف اصلاح سیستم بانکداری و بانکداری اسلامی تهیه کرده است؛ این طرح مواد مختلفی دارد و کار کارشناسی بر روی آن شروع شده است.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار نمود: ما معتقد هستیم از سال ۶۲ که قانون بانکداری بدون ربا تصویب شده است، متاسفانه تا به امروز درست اجرائی نشده و ما در نظام بانکداری ضعف های زیادی داریم.
دلخوش با بیان این عقیده که امروز سیستم بانکداری عینا ربا است، اشاره کرد: قراردادهایی که امروز در نظام بانکی بسته می شود دارای اشکالات زیادی است، البته کارکنان بانکها افراد زحمتکشی هستند اما ضعف در زمینه بانکداری به قوانین باز می گردد.
وی اشاره کرد: ما به استقلال بانک مرکزی اعتقاد داریم و تا آن زمان که بانک مرکزی استقلال پیدا نکند ما نمی توانیم بانکها را از دولت ها نجات دهیم.
منبع:

1400/08/28
22:48:28
5.0 / 5
205
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش